اتفاقات عجیب در سازمان لیگ کشتی/ حبیبی: مهدی تقوی تازه کار می‌خواهد سر ما کلاه بگذارد؟

اتفاقات عجیب در سازمان لیگ کشتی/ حبیبی: مهدی تقوی تازه کار می‌خواهد سر ما کلاه بگذارد؟

یک عضو کادر فنی تیم کشتی استقلال مدعی است که کارمند سازمان لیگ بدون هماهنگی با رییس این سازمان در روز تعطیل اقدام به ثبت قرارداد ۲ کشتی‌گیر این تیم با تیم هیات کشتی قائمشهر کرده است.

هادی حبیبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حواشی به‌وجود آمده درباره ثبت قرارداد تیم کشتی استقلال با حاج آقا نیا و فروتن و اعتراض تیم هیات کشتی قائمشهر، اظهار کرد: ۲ روز مانده به مراسم قرعه‌کشی لیگ، تیم دریاچه ارومیه با توجه به این که به تعهداتش عمل نکرد و مشکلاتی که داشت از لیگ انصراف کتبی داد. سپس در توافقی که آن‌ها با مدیرعامل استقلال داشتند، کلیه کشتی‌گیران و کادر فنی این تیم به استقلال منتقل شدند و استقلال در قرعه‌کشی لیگ شرکت کرد!

این عضو کادر فنی تیم کشتی استقلال، افزود: قرعه‌کشی روز ۴ شنبه بود و متاسفانه در حالی که ۵ شنبه اداره‌ها و فدراسیون کشتی تعطیل بود، کارمند سازمان لیگ در سازمان لیگ را باز می‌کند و مسوولان تیم هیات کشتی قائمشهر در اقدامی غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای با فروتن و حاج آقا نیا که طبق توافق کتبی متعلق به استقلال بودند، قرارداد امضا می‌کنند. ما قصد شکایت داشتیم اما آن‌ها به تعهدات‌شان عمل نکردند و ۲ کشتی گیر ۴ روز پیش با ما قرارداد رسمی بستند و ۱۵ درصد مبلغ قراردادشان را هم گرفتند.

وی درباره چرایی این بی‌توجهی سازمان لیگ کشتی و این که چطور با وجود آگاهی از این موضوع، باز هم دو کشتی گیر موفق به ثبت قراردادشان با هیات کشتی قائمشهر در سازمان لیگ شده‌اند، خاطرنشان کرد: کارمند سازمان لیگ بدون هماهنگی با رییس سازمان لیگ در سازمان لیگ را آن هم در روز تعطیل باز کرده و اقدام به ثبت قرارداد این دو کشتی گیر کرده است! وقتی به نصیرزاده اعلام کردیم گفت اصلا خبر ندارم. این کارها بی‌اخلاقی است. تیم قائمشهر برای اولین و آخرین‌بار است که در لیگ شرکت می‌کند اما استقلال تیم ریشه‌داری است.

حبیبی در پاسخ به این سوال که آیا انتقال یک تیم به تیم دیگری به صورت دسته جمعی از اساس غیرقانونی نیست؟ گفت: یعنی من، بهروز یاری، رضا یزدانی و محمد طلایی (اعضای کادر فنی استقلال) نمی‌دانیم که چه کاری انجام می‌دهیم؟ من عضو کادر فنی دریاچه ارومیه بودم و بعد از انتقال صورت گرفته می‌خواستم به تک تک کشتی گیران تیمم بگویم بیایند و با استقلال قرارداد جدید امضا کنند اما سازمان لیگ گفت با توجه به توافق مکتوب نیازی به این کار نیست. کار تیم قائمشهر غیراخلاقی بود و می‌دانستند دو کشتی گیر متعلق به استقلال هستند. مهدی تقوی (سرمربی تیم قائمشهر) که تا حالا اصلا مربیگری نکرده آیا می‌تواند سر ما کلاه بگذارد؟

او در پایان گفت: تیمی که نه اسپانسر دارد، نه ورودی داده و نه جای رسمی دارد چرا باید وارد لیگ شود؟ خب فردا پول کشتی‌گیر را ندهند چه کسی جوابگو است؟ این که تیم‌ها را با کدخدامنشی وارد لیگ کنیم حرفه‌ای نیست.