ایراد به برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک!

حقوق_ورزشی, امید_نوید , صالحی_امیری , کیکاوس_سعیدی , انتخابات_کمیته_ملی_المپیک , ایراد_به_برگزاری_انتخابات_کمیته_ملی_المپیک , کمیته_انضباطی , omid_navid , ioc

ایراد به برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک!

کمیته ملی المپیک در فاصله چهار روز تا انتخابات هنوز لیست نهایی کاندیداها را برای اعضای مجمع ارسال نکرده و در اقدامی عجیب فقط رزومه ۳۱ نفر که ثبت نام کرده بودند را به دست اعضای مجمع رسانده است.

مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک یک‌شنبه هفته آینده برگزار می‌شود، اما هنوز لیست نهایی نفرات تایید صلاحیت شده که به عنوان کاندیدای نهایی مجاز به حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک هستند، برای اعضای مجمع ارسال نشده است.

کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک روز گذشته در حاشیه مجمع سالیانه بدمینتون در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد که بیوگرافی کاندیداها برای اعضای مجمع ارسال شده، اما این اظهار در حالی است که برخی از روسای فدراسیون‌ها و اعضای مجمع به ایسنا اعلام کرده‌اند اما صبح امروز (چهارشنبه) اعضای مجمع تنها یک سی دی دریافت کرده‌اند که در آن رزومه ۳۱ نفر تمامی ثبت نام کنندگان قرار دارد آن هم بدون اینکه مشخص شود کدام نفرات برای چه پستی تایید نهایی شده‌اند.

کمیته ملی المپیک طبق آیین نامه برگزاری انتخابات وظیفه دارد که اخبار مربوط به انتخابات را اعلام کند اما تاکنون هیچ خبر رسمی از سوی کمیته ملی المپیک نه در مورد انصرافی‌ها و نه لیست نهایی نفرات کاندیداها اعلام نشده است.

از طرفی هیچ کدام از ماده های ۱۱ تا ۱۴ آیین نامه برگزاری انتخابات که مربوط به تایید صلاحیت‌ها و اعلام لیست نهایی نفرات است در مسیر برگزاری انتخابات رعایت نشده است.

ایراد آیین نامه‌ای به برگزاری انتخابات کمتیه ملی المپیک!

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۶۰۲۰۱۲۵۲

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید