تجدیدنظرخواهی از «رای ابطال انتخابات زورخانه‌ای» رد شد

حقوق ورزشی

تجدیدنظرخواهی از «رای ابطال انتخابات زورخانه‌ای» رد شد

شعبه ۲۶ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری، در حکمی تجدیدنظرخواهی از رای شعبه ۴۵ دیوان در موضوع ابطال انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای را رد کرد.

 مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای ۱۹ خرداد در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد و در پایان مهرعلی باران چشمه با کسب ۲۲ رای در مقابل ۱۹ رای مجتبی جوهری، به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شد.

پس از پایان انتخابات، مجتبی جوهری رییس سابق فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و یکی از نامزدهای ریاست این فدراسیون به همراه محمد کاظم کوهی دیگر نامزد انتخابات، با اعلام تخلف و ارائه مدارک مبنی بر چیدمان مجمع با هدف کسب رای، به دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردند و خواستار رسیدگی‌ دیوان به این موضوع شدند.

شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری نیز ۳۰ خرداد با صدور دستور موقت، نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی را بی‌اثر اعلام کرد. دیوان عدالت اداری در ابلاغیه‌ای به وزارت ورزش، اعلام کرد، نتیجه انتخابات فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و حکم صادره مهرعلی باران چشمه برای ریاست این فدراسیون و سایر اقدامات متخذه بر آن، تا تعیین تکلیف نهایی «کان لم یکن» و بلااثر است.

در ادامه و پس از گذشت نزدیک به ۳ ماه از برگزاری انتخابات، شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری در حکمی به شماره ۱۴۰۰۳۱۳۹۰۰۰۱۵۳۳۱۴۸ در تاریخ ۰۶/۲۱/ ۱۴۰۰ با تشریح کامل تخلفات صورت گرفته در برگزاری انتخابات، حکم نهایی بدوی خود را مبنی بر ابطال انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه‌ای اعلام کرد.

دیوان عدالت اداری مهلت قانونی ۲۱ روزه را برای اعتراض وزارت ورزش به عنوان مجری انتخابات به رای صادره معین کرد اما در نهایت شعبه ۲۶ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری به دلیل آنچه “اعتراض در خارج از مهلت قانونی خوانده شده” تجدیدنظر خواهی وزارت ورزش را رد کرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به رای صادره توسط شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری و قطعی بودن این حکم، باید دید که آیا رای بدوی ابطال انتخابات فدراسیون ورزش های زورخانه‌ای اجرا خواهد شد یا خیر؟

رای صادر شده توسط شعبه ۲۶ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری را در ذیل مشاهده می کنید:

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی از حقوق ورزشی آگاه می نماید