ربودن «ترانسفر بازیکن فوتبال» برای ۵۰۰ میلیون/ ردپای دو فوتبالیست لیگ دسته۲ در آدم‌ربایی

حقوق+ورزشی , امید+نوید , موسسه+حقوقی+امید_نوید , آدم+ربایی+ترانسفر , ترانسفر+فوتبال , پلیس+جنایی , مدیریت+ورزش , متهم , حوادث+ورزشی , omid+navid

ربودن «ترانسفر بازیکن فوتبال» برای ۵۰۰ میلیون/ ردپای دو فوتبالیست لیگ دسته۲ در آدم‌ربایی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو فوتبالیست که اقدام به ربودن یک ترانسفر کرده بودند، خبرداد. سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: در تاریخ ۲۷ فروردین ماه امسال پرونده‌ای با موضوع آدم‌ربایی از شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که درپی آن پدر و مادر فرد ربوده شده با حضور در این اداره به کارآگاهان گفتند که «روز گذشته پسرشان به‌نام داریوش،  ۳۲ ساله برای ملاقات کاری با یکی از دوستانش از خانه خارج شده و پس از آن بازگشتی به خانه نداشت تا اینکه در روز جاری افرادی با آنان تماس گرفته و مدعی شدند که داریوش را ربوده و در ازای آزادی وی درخواست مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان پول کردند.

وی افزود:‌ در تحقیقات از خانواده داریوش ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی حدود ۱۰ سال پیش بعنوان بازیکن فوتبال در یکی از تیم های دسته دوم فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده اما پس از مدتی کوتاه و به علت عدم پیشرفت به‌عنوان فوتبالیست ، حوزه فعالیت خود در فوتبال را تغییر داده و از آن‌زمان به بعد در زمینه نقل و انتقال بازیکنان فوتبال یا اصطلاحا ترانسفر فعالیت خود را آغاز کرده است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد:‌ در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان مطلع شدند که داریوش چندی پیش نسبت به انتقال یکی از بازیکنان فوتبال به لیگ فوتبال یکی از کشورهای همسایه اقدام کرده اما پس از مدتی این فرد به دلیل عدم پیشرفت در فوتبال آن کشور به ایران بازگشته و طی تماس با داریوش  او را علت اصلی عدم موفقیت خود در فوتبال معرفی و به این بهانه درخواست پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان تحت عنوان غرامت کرده است.

نثاری اضافه کرد:‌ کارآگاهان با شناسایی فردی به نام حمید ۳۵ ساله به عنوان فردی که از داریوش درخواست ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان غرامت کرده بود، تحقیقات از وی را در دستور کار قرار داده و در مراجعه به محل سکونت حمید اطلاع پیدا کردند که همزمان با تاریخ آغاز ماجرای ربوده شدن داریوش ، حمید هم مراجعتی به منزل خود نداشته است. با توجه به اقدامات انجام شده و به دست آمدن دلایل و مستندات پلیسی کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که حمید در آدم‌ربایی مشارکت مستقیم داشته است. لذا با اخذ نیابت قضایی به مخفیگاه حمید در شهرستان تالش اعزام شده و در تاریخ دهم اردیبهشت ماه او را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: حمید در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط و اطلاع خود از موضوع ربایش داریوش شده اما با ارائه مستندات غیرقابل انکار از سوی کارآگاهان ، لب به اعتراف گشود و صراحتا به ربایش داریوش با همدستی فردی به نام میلاد ۲۰ ساله اعتراف کرد. او در اعترافاتش به کارآگاهان گفت که «به میلاد وعده داده بودم که در صورت همکاری با من ،در خصوص گرفتن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از داریوش زمینه پیشرفت وی در فوتبال را فراهم می‌کنم».

نثاری ادامه داد:‌ متهم دستگیر شده همچنین در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت که « چند روز پیش از ربایشِ داریوش ، میلاد با او تماس گرفته و به بهانه درخواست انجام نقل و انتقال به یکی از باشگاه های فوتبال کشورهای همسایه با داریوش قرار ملاقات گذاشته و به دروغ مدعی شد که پدرش حاضر است در مرحله اول ۲۰۰ میلیون تومان به داریوش پرداخت کند و به این حیله و ترفند ، داریوش را به محل قرار در منطقه خزانه تهران کشانده است. به محض آمدن داریوش به محل قرار ، هر دو نفر سوار ماشین داریوش شده و با تهدید چاقو او را به شهرستان تالش برده و داخل یک کلبه جنگلی محبوس کرده و از آنجا با خانواده داریوش تماس گرفته و از آنها درخواست مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان کرده‌اند مدتی بعد داریوش با استفاده از خستگی دو متهم توانسته از داخل کلبه فرار کند اما به علت عدم آشنایی به محل و گرفتار شدن در زمین های باتلاقی اطراف کلبه نتوانسته فرار کند و مجددا گرفتار شده و به کلبه بازگردانده شده است.»

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت:‌ با توجه به اعترافات بدست آمده از حمید ، کارآگاهان با مراجعه به کلبه محل نگهداری داریوش ، او را نجات داده و با توجه ضعف شدید جسمانی ایجاد شده ، وی را به مرکز درمانی منتقل کردند.  در ادامه ، مخفیگاه میلاد در محدوده بلوار میرداماد تهران مورد  شناسایی قرار گرفت و این فرد نیز دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. میلاد هم تحت بازجویی قرار گرفت و در اظهاراتی مشابه با اعترافات حمید، درباره انگیزه خود از مشارکت در آدم ربایی گفت که «در حال حاضر من در لیگ دسته دوم مشغول به بازی هستم و حمید به من مراجعه و عنوان کرد که با توجه به ارتباطاتی که با تعدادی از تیم‌های لیگ برتری دارد ، می‌تواند زمینه انتقال من به یکی از این تیم ها را فراهم کند به شرط آنکه در ربایش داریوش به او کمک کنم. »

وی در پایان گفت: خوشبختانه با انجام اقدامات مناسب درمانی ، فرد ربوده شده پس از بهبودی کامل ، از بیمارستان ترخیص و در حال حاضر در کنار اعضای خانواده خود است. دو متهم پرونده نیز با قرار قانونی صادره از سوی مقام قضایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۲۰۲۱۱۰۶۳۳۳

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید