رد اتهام‌های وارده به مازیار ناظمی در دیوان عدالت اداری

حقوق+ورزشی , امید+نوید , مازیار+ناظمی , فدراسیون+اتوموبیل+رانی و موتور+سواری , , پیشگیری , دیوان+عدالت+اداری موسسه+حقوقی+امید+نوید , omidnavid , omid navid , omid+navid

رد اتهام‌های وارده به مازیار ناظمی در دیوان عدالت اداری

فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد دیوان عدالت اداری اتهام‌های وارده به مازیار ناظمی، رئیس این فدراسیون را وارد ندانسته و رد کرده است.

فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با رد خبر یک خبرگزاری اعلام کرد دیوان عدالت اداری در شعبه تجدید نظر خود حکم هیات تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری را نقض کرده و اتهامات به مازیار ناظمی، رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران را وارد ندانسته است.

این فدراسیون در اطلاعیه‌ای آورده است: «یک خبرگزاری در خبری مدعی شد با ردشدن شکایت رئیس فدراسیون در شعبه تجدید نظر دیوان عدالت اداری، مازیار ناظمی، رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، از این فدراسیون خواهد رفت.

این در حالی است که تقاضای ماده ۷۵ ناظمی برای رای تجدید نظر شعبه ۲۹ دیوان عدالت اداری مورد پذیرش قرار گرفت و در بررسی مجدد در شعبه هم‌عرض، رای قطعی هیات رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری نقض گردید و دیوان عدالت اداری اتهامات به مازیار ناظمی، رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، را وارد ندانسته است.

یادآوری می‌شود صولت مرتضوی، وزیر کار و امور اجتماعی، هم با اعتراض به رای دادگاه تجدید نظر در خصوص محرومیت پنج‌ساله از مناصب دولتی و با استفاده از ماده ۷۵ دیوان عدالت اداری در بررسی مجدد رای برائت گرفت و با رای اعتماد مجلس به عنوان وزیر کار و امور اجتماعی انتخاب شد.

ماده ۷۵ دیوان عدالت اداری می‌گوید: «در صورتی که حداقل یک قاضی از دو قاضی یا دو قاضی از سه قاضی صادرکننده رأی در شعبه تجدید نظر، پی به اشتباه شکلی یا ماهوی خود ببرند، مراتب را با ذکر دلیل به رئیس دیوان اعلام می‌دارند. رئیس دیوان پرونده را جهت رسیدگی و صدور رای به شعبه هم‌عرض ارجاع می‌دهد.»

منبع: ایسنا ۱۴۰۲۰۷۲۰۱۴۰۶۵

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید