زنجیره‌ای از اشتباهات و عدم توجه به آیین نامه باعث سقوط مرگبار مربی سنگنوردی شد

زنجیره‌ای از اشتباهات و عدم توجه به آیین نامه باعث سقوط مرگبار مربی سنگنوردی شد

اعضای کمیسیون بررسی حادثه پلخواب عقیده داردند که زنجیره‌ای از اشتباهات و عدم توجه به آیین نامه های موجود و رویه های سال گذشته در کنار خطاهایی که صورت گرفته موجب سقوط مرگبار مربی سنگنوردی شد.

به گزارش ایسنا، سه شنبه ۱۵ مهر، در منطقه پلخواب استان البرز آزمون ورودی مربیگری درجه ۲ سنگنوردی طبیعت زیر نظر فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی برگزار شد. در این آزمون چهار خانم و ۲۸ آقا حضور داشتند که در یکی از آیتم‌های صعود در این آزمون که به مسیر “دوستت دارم” معروف بود و باید به روش ابزارگذاری انجام می‌شد، یکی از مربیان در طول مسیر دچار حادثه شد و سقوط کرد. متاسفانه مرتضی نادی از مربیان خوب سنگنوردی ایران در این حادثه جان خود را از دست داد.

فدراسیون کوهنوردی بیانیه شماره یک کمیسیون بررسی حادثه‌ زنده یاد «مرتضی نادی» را منتشر کرده است. در بخشی از این بیانیه آمده است: “کمیسیون عقیده دارد زنجیره‌ای از اشتباهات و عدم توجه به آیین نامه های موجود و رویه های سال گذشته در کنار خطاهایی که صورت گرفته موجب بروز این حادثه تلخ شده که در اعلام نتیجه و بیانیه های آتی به جزئیات آن خواهد پرداخت. بی‌شک در کنار تعیین عوامل دخیل در این حادثه، نقطه نظراتی برای اصلاح رویه ها و جلوگیری از بروز این چنین قصوراتی تقدیم فدراسیون به عنوان متولی اصلی آموزش و نیز جامعه محترم کوهنوردی خواهد شد.”

طبق این بیانیه قرار است به زودی نتیجه نهایی، عوامل و ابعاد دخیل در این حادثه اعلام شود.

انتهای پیام