فرزامی: کفاشیان سرمنشا مشکلات فوتبال ماست/ مجیدی آینده خودش را خراب کرد

فرزامی: کفاشیان سرمنشا مشکلات فوتبال ماست/ مجیدی آینده خودش را خراب کرد

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید فرهاد مجیدی با عملکردش،‌ آینده خود را در جمع آبی‌پوشان پایتخت خراب کرد.

غلامحسین فرزامی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط این روزهای آبی‌پوشان پایتخت و شکست این تیم در فینال رقابت‌های جام حذفی گفت: استقلال در زمین یک رهبر می‌خواهد که بتواند آن‌ها را هماهنگ کند. در زمان ما یک اتحاد و همدلی وجود داشت و همه حرف شنوی داشتند اما الان چه کسی حرف اول را می‌زند؟ الان بازیکنان هیچ کس را قبول ندارند. باید کسی مثل مجتبی جباری و پژمان منتظری در زمین حضور داشت تا بتواند بازیکنان را مدیریت کند. الان چه کسی بزرگ و کاپیتان تیم است؟ چه کسی می‌تواند تیم را مدیریت کند تا استقلال به موفقیت برسد؟

او با انتقاد از عملکرد سید حسین حسینی خاطرنشان کرد: من به آقای سعادتمند هم گفتم که در وهله اول یک گلر مطمئن بیاورید. زمان ما ۶ گلر درجه یک در تیم وجود داشت و هر هفته این ۶ نفر در چند بازی مختلف بازی می‌کردند و از نظر روانی هم این بازیکنان آماده بودند. الان واقعا وضعیت دروازه‌بان استقلال کاملا متزلزل است.

غلامحسین فرزامی درباره درگیری بازیکنان استقلال با هواداران این تیم در فرودگاه مهرآباد خاطرنشان کرد: بازیکنان از صحبت‌هایی که در فرودگاه مطرح شده ناراحت شدند و این واکنش را نشان دادند. باید مربی و کاپیتان تیم آنجا بیایند و آن‌ها را هدایت کنند. در  غیر اینصورت هر جا بروند، همین اتفاق می‌افتد و این نشانه سوء مدیریت است. من می‌خواهم با آقای سعادتمند قرار است صحبت کنم و بروم پیش بازیکنان تا ببینیم چه کسی باید به عنوان بزرگ‌تر روی کار بیاید. به نظر من اگر کسی مثل مهدی رحمتی یا مجتبی جباری به عنوان مربی –  بازیکن به تیم بیاید، شاید شرایط بهتر شود.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد:‌ مسابقاتی که در این زمان برگزار می‌شود، زوری و اجباری است. سازمان لیگ از فوتبال چه می‌داند؟ آن‌ها موقعیت را نمی‌شناسند و بعد باعث ضرر باشگاه می‌شوند. تیم تراکتور در فینال جام حذفی عملکرد خوبی داشت اما سوال من این است که آقای زنوزی چه چیزی غیر پول می‌داند؟

فرزامی افزود: همه چیز ما مشکل دارد.  ۸ سال کفاشیان ریاست فدراسیون فوتبال ما را بر عهده داشت و الان فوتبال ما به این روز انداخته است. او سرمنشا مشکلات فوتبال ما است.

او در پایان در خصوص اخبار منتشر شده در خصوص بازگشت استراماچونی به استقلال گفت: استراماچونی قرارداد دو ساله با ما داشت و شش ماه او با ما کار کرده است. اگر قرار است استراماچونی را بیاورید که مشکلی نیست اما ما سرمایه‌های خوبی در داخل کشور داریم. امثال ابراهیم صادقی در فوتبال ما کم نیستند. در کل من زیاد موافق حضور استراماچونی نیستم و به نظر من باید یک مربی جوان و نیروی جوان و باتجربه روی کار بیاید. مجیدی نیروی خوبی بود اما خودش آینده خودش را خراب کرد. او دوره دیده بود اما باید در رده‌های پایین‌تر شروع می‌کرد. در پایان باید بگویم با یک باخت دنیا به پایان نرسیده است و هنوز زندگی ادامه دارد و باید برای ادامه مسیر باشگاه برنامه ریزی شود.