فروش مدال المپیک برای امرار معاش

حقوق+ورزشی , امید+نوید , موسسه+حقوقی+امید+نوید , فروش+مدال+المپیک , امرار+معاش+ورزشکاران , نایجل+آموس , دوپینگ , IOC , حوادث+ورزشی , omid+navid

فروش مدال المپیک برای امرار معاش

اولین مدال‌آور المپیک از بوتسوانا پس از محرومیت به خاطر دوپینگ تصمیم به فروش مدالش گرفت. به نقل از RBC، نایجل آموس که به دلیل دوپینگ به مدت سه سال از فعالیت‌های ورزشی محروم شده، تصمیم به فروش مدال المپیکش گرفته است تا بتواند خانواده خود را تامین مالی کند.

۳۰۰ هزار دلار برای این مدال به این دونده اهل بوتسوانا پیشنهاد شده است.

او اولین مدال‌آور تاریخ بوتسوانا در بازی‌های المپیک است که سال ۲۰۱۲ در لندن به مدال نقره رسید.

نمونه دوپینگی که تابستان گذشته از آموس گرفته شد، حاوی متابولیک GW1516 بود که در فهرست مواد ممنوعه آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA) قرار دارد. در نتیجه او به مدت سه سال محروم شد.

آموس ۲۹ ساله گفت قصد دارد مدال نقره‌ای را که در المپیک لندن کسب کرده بود بفروشد تا به خانواده‌اش کمک کند. او در این زمینه گفت: زنده‌ماندن و امرار معاش یک ورزشکار در بوتسوانا، جایی که به ما هیچگونه حقوق بازنشستگی یا مبلغی پرداخت نمی‌شود، بسیار دشوار است. در حال حاضر تنها سرمایه و مستمری من مدال معروف نقره المپیک ۲۰۱۲ است.

آموس در بازی‌های ۲۰۱۲ در ماده ۸۰۰ متر مدال نقره گرفت و اولین مدال‌آور المپیک بوتسوانا شد. او همچنین در سال ۲۰۱۳ طلای ۸۰۰ متر را در یونیورسیاد کازان به دست آورد.

منبع: ایسنا ۱۴۰۲۰۲۲۱۱۳۷۱۰

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید