لوگوی بازی‌های المپیک و پارالمپیک لس آنجلس ۲۰۲۸ رونمایی شد

لوگوی بازی‌های المپیک و پارالمپیک لس آنجلس ۲۰۲۸ رونمایی شد

با رونمایی از لوگوی بازی های المپیک و پارالمپیک لس آنجلس ۲۰۲۸، حرکت به سوی این مسابقات به صورت رسمی آغاز شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، این لوگو نمایانگر انرژی، خلاقیت و حس تعلق به اجتماع است و نگاهی دارد به باور المپیک که شعار “وحدت در عین کثرت” را دنبال می کند. لوگوی بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۸، از امکانات نامحدود لس آنجلس الهام گرفته شده و نمایانگر خلاقیت، تنوع و ظرفیت های لس آنجلس و روایت گر داستانهایی از ورزش، هنر و جامعه این شهر است.

یک لوگو برای عصر دیجیتال

لوگوی پویا و سرزندۀ LA۲۸ طوری طراحی شده است تا برای سفر بی‌نظیر هشت ساله تا مسابقات المپیک و پارالمپیک در لس‌آنجلس، زنده و باطراوت باقی بماند. حرف L و اعداد ۲ و ۸ که قوی و پررنگ هستند، به عنوان اساس برای لوگو عمل می‌کنند و در کنار آنها حرفِ پویا و همیشه در حال تغییرِ «A» قرار دارد که روایت گر داستانهایی مجزا هستند.

هیچ تصویری به تنهایی نمی‌تواند نمایشگر تمام چیزی باشد که لس‌آنجلس و مسابقات نشان می‌دهند. ورزشکاران، هنرمندان و هواداران در آفرینش لوگوی LA۲۸ مشارکت داشته‌اند و از طریق تفسیرهای فردی خود از لس‌آنجلس، داستان‌ها و رویاهای شخصی خود را به وجود آورده‌اند.

سومین المپیک و نخستین پارالمپیک لس‌آنجلس

لس آنجلس پیش از این در سالهای ۱۹۳۲ و ۱۹۸۴، میزبان  بازی های المپیک بوده و بازی های ۲۰۲۸، سومین تجربه میزبانی این شهر برای بازی های المپیک و اولین تجربه برای بازی های پارالمپیک خواهد بود و البته دلیل آن برگزاری بازی های پارالمپیک تا سال ۱۹۸۸، در شهری متفاوت از میزبان بازی های المپیک است.

پیش از مسابقات، LA۲۸ با حمایت مالیِ کمیته بین المللی المپیک ۱۶۰ میلیون دلار در ورزش جوانان لس‌آنجلس سرمایه‌گذاری خواهد کرد که این امر ورزش را برای کودکان، به ویژه در جوامعی که دچار کمبود منابع هستند، دسترس‌پذیرتر می‌کند.

 

منبع:سایت خبری ایسنا