مقررات ورود و خروج ورزشکاران به دهکده ورزشکاران المپیک توکیو

مقررات ورود و خروج ورزشکاران به دهکده ورزشکاران المپیک توکیو

کمیته بین المللی المپیک مقررات ورود و خروج ورزشکاران به  دهکده بازی های المپیک توکیو را منتشر کرد.

گزارش ایسنا، کمیته ملی المپیک با همکاری کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو  برای کاهش خطر ابتلا ورزشکاران به ویروس کرونا در دهکده ورزشکاران، دستور العمل هایی را صادر کرد. تمام کشورها و تیم پناهندگان موظف هستند که از این دستور العمل ها پیروی کنند.

توماس باخ رییس کمیته ملی المپیک اعلام کرد این مقررات برای کاهش تعداد ورزشکاران  دردهکده ورزشکاران و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا است. همچنین می خواهیم تعداد نفرات در مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی ها نیز به تعادل برسد.
مهمترین مقرراتی که ورزشکاران و تیم ها باید رعایت کنند به شرح زیر است: 
از ۵ روز قبل از مسابقه، خود را به دهکده برسانند.
*ورزشکاران برای هماهنگی خود با اختلاف زمانی ژاپن باید در کمپ های تمرینی که پیش از آغاز بازی ها برگزار می شود ،حضور پیدا کنند نه اینکه بخواهند در دهکده ورزشکاران زمان برگزاری المپیک مدت زمان بیشتری حضور داشته باشند و  بخواهند خود را با اختلاف زمانی سازگار کنند.

*ورزشکاران باید ۵ روز قبل از آغاز مسابقه به دهکده ورزشکاران برسند.

* ورزشکاران کشورهایی که فاصله زیادی با ژاپن ندارند و اختلاف زمانی آنها با ژاپن کم است، باید کمتر

*ورزشکاران باید حداکثر ۴۸ ساعت پس از  پایان مسابقه خود،دهکده ورزشکاران را ترک کنند.

*تمام ورزشکاران در دهکده ورزشکاران ساکن شوند تا خطر ابتلا به ویروس کرونا به حداقل برسد.

*مسئولان تیم های ورزشی باید سیاستی که برای ورزشکاران در نظر گرفته شده را دنبال کنند.

* پزشکان و فیزیوتراپهای تیم ها می توانند بسته به نیاز کشور خود به دهکده رفت  و آمد داشته باشند اما حضور آنها در دهکده باید در حداقل زمان ممکن باشد.
* کمیته برگزاری  توکیو ۲۰۲۰ و IOC   در برخی موارد می توانند در  سیاست ورود و خروج تیم ها به مدت دو روز استثنا قائل شوند.

*وظیفه انجام تمام دستور العمل های  ورود و خروج ها بر عهده کمیته ملی المپیک کشورها است و باید هر موردی را به اطلاع کمیته برگزاری   توکیو ۲۰۲۰و IOC برسانند. کمیته برگزاری  توکیو ۲۰۲۰ و IOC بر رعایت دستور العمل ها توسط کشورها نظارت می کنند و در صورت مشاهده عدم رعایت مکرر دستور العمل ها حق ورود به مسئله را دارند.