هیات دوومیدانی تهران متروپلی دیگر؟/ گفتند مسئولیت جان آدم‌ها را می‌پذیریم!

حقوق+ورزشی , امید+نوید , موسسه+حقوقی+امید_نوید , هیات+دومیدانی+پلمپ+شد , حمید+سجادی , حوادث+ورزشی , omid+navid

هیات دوومیدانی تهران متروپلی دیگر؟/ گفتند مسئولیت جان آدم‌ها را می‌پذیریم!

مدیر مجموعه ورزشی شیرودی دلیل پلمب هیات دوومیدانی استان تهران را ایمن نبودن این مجموعه دانست و گفت: هیات دو ماه فرصت خواست تا محل جدیدی را پیدا کند اما متاسفانه هیچ اقدامی در خصوص جابجایی نکرد و فقط می‌گفتند مسئولیت جان آدم‌ها را می‌پذیریم.

 هیات دوومیدانی استان تهران شامل دفتر و سالن بدنسازی این هیات که در مجموعه ورزشی شیرودی قرار دارد، به دلیل ایمن نبودن پلمب شد. مهدی همتی مدیر مجموعه ورزشی شیرودی در مورد پلمب این هیات بیان کرد: هیات دوومیدانی استان تهران با توجه به فرسودگی سکوهای مجموعه شیرودی که دقیقا بالای سر دفتر و سالن بدنسازی این هیات قرار دارد، اخطارهایی از دولت قبل گرفته است. در زمان تصدی من در مجموعه شهید شیرودی دوباره پرونده این موضوع مطرح شد و از شرکت مشاور مورد تایید دستگاه های نظارتی و وزارت ورزش دعوت به عمل آوردیم که به هیات مراجعه و از سالن‌ها و سکوها بازدید کردند. راهکاری خواستیم تا اینجا را مقاوم سازی و از حادثه جلوگیری کنیم اما بعد از یک ماه جلسه پیاپی در نهایت کتبا اعلام کردند حادثه‌ساز است و باید مقاوم سازی شود.

او در ادامه بیان کرد: این هیات قبلا هم پلمب شد و دو ماه فرصت خواست تا محل جدیدی را پیدا کند اما متاسفانه هیچ اقدامی در خصوص جابجایی نکرد و فقط می‌گفتند مسئولیت جان آدم‌ها را می‌پذیریم! این حرف بی‌منطقی است. وقتی می توانیم از حادثه پیشگری کنیم که حوادثی مثل متروپل و پلاسکو پیش نیاید، چرا مسئولیت جان آدم‌ها را قبول کنیم.

همتی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی هم  پیگر این موضوع بودند تا از حادثه جلوگیری شود، تاکید کرد: مجموعه شیرودی قدیمی است و بافت فرسوده‌ای دارد. قسمت‌هایی را بازسازی و مقاوم سازی کرده‌ایم اما هنوز به این قسمت نرسیده و منوط به تخلیه است. هیات هندبال و هیات دوومیدانی هستند که هیات هندبال از روز اول همکاری کرد اما هیات دوومیدانی تا امروز حرفش این بوده که مسئولیت می‌پذیرم.

او به بازدید مدیرعامل شرکت توسعه اماکن ورزشی از مجموعه شیرودی اشاره کرد و گفت: پنجشنبه هفته گذشته بازدید کردند و درنهایت به این نتیجه رسیدند که تمامی موارد اعلام شده توسط شرکت مشاور درست است و باید اجرا شود. چهارشنبه هم به دوستان اعلام کردیم باید تخلیه کنید اما دوستان هیات نظر شخصی می‌دهند که اینجا مقاوم است. متاسفانه هیات دوومیدانی همکاری نمی‌کند و ۶ ماه است که کار مقاوم سازی ما را به تعویق انداخته است.

مدیر مجموعه ورزشی شیرودی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه یک بار برای جابجایی به آنها مهلت داده شده آیا دوباره به آنها مجوز فعالیت می‌دهید، گفت: دیگر مهلتی داده نمی‌شود. ما در چارچوب قانون عمل می‌کنیم. چند ماه پیش هم آقای سجادی از ما گزارش خواستند و در نهایت گفتند اگر شرکت مشاور اینجا را حادثه خیز دانسته باید تخلیه شود. مشکل ما با هیات این است که همکاری نمی‌کند. اگر مشکی پیش بیاید همان فردی که می‌گوید مسئولیت می‌پذیرم باید جوابگو باشد.

او در مورد زمان تقریبی مقاوم سازی این بخش از مجموعه شیرودی گفت: مقاوم سازی مجموعه طولانی است. مجموعه شیرودی ازمجموعه آزادی هم قدیمی‌تر است و با یک یا دو ماه تمام نمی‌شود. باید اصولی پیش برویم. فقط هم دفتر هیات و سالن بدنسازی هیات بسته است اما اماکن دیگر ما در مجموعه باز است و مشکلی ندارد. در شیرودی سالن بدنسازی هم داریم و ورزشکاران می‌توانند از پیست و سالن بدنسازی خود مجموعه شیرودی استفاده کنند.

هیات دوومیدانی تهران پلمب شد

هیات دوومیدانی استان تهران به دلیل ایمن نبودن پلمب شد. هیات دوومیدانی استان تهران شامل دفتر و سالن بدنسازی به دلیل نیاز به مقاوم سازی پلمب شد. این هیات طی چند ماه گذشته یک بار دیگر نیز پلمب شد و شرکت توسعه و تجهیز به عنوان متولی این مجموعه دستور پلمب را داده است.

ایرجی، رئیس هیات دوومیدانی استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا در مورد پلمب این مجموعه گفت: در آبان ماه از دفتر آقای سجادی وزیر ورزش و جوانان و مدیر وقت شرکت توسعه و تجهیز پیگری کردیم. با توجه به اینکه مهندسان مشاور ایمنی آنجا را تایید نکردند، مجوز دو ماه فعالیت را گرفتیم تا ایمن‌سازی انجام شود. چند روز قبل با مدیر مجموعه و رئیس فدراسیون صحبت کردم اما دوستان نظر مهندسان مشاور مبنی بر غیر ایمن بودن را مطرح می کنند.

او در ادامه بیان کرد: در حال پیگیری هستیم تا ظرف چند روز آینده این مشکل را حل کنیم. اگر مهندسان مشاور غیر ایمن بودن اینجا را تایید کنند، نمی‌توانیم کار زیادی انجام بدهیم، اما امیدوارم با تعهدی که به شرکت توسعه تجهیز می‌دهیم مجوز فعالیت سالن بدنسازی را به ما بدهند. می‌توانیم در دفتر فعالیت نداشته باشیم تا مقام سازی انجام شود.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۱۱۰۸۰۵۹۰۲و۱۴۰۱۱۱۰۸۰۵۷۷۹

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید