کاهش ۳۰ درصدی آمار غرق‌شدگان

حقوق+ورزشی , آمار+غرق+شدگان , حقوق+ورزشکاران , فدراسیون+نجات+غریق , حق+شهرت , فوتبال , فیفا , امید+نوید , موسسه+حقوقی+امید_نوید , omid+navid , omidnavid

کاهش ۳۰ درصدی آمار غرق‌شدگان

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی آمار مرگ و میر در سواحل کشور گفت: بدون ذکر تعداد، کمترین آمار غریق را امسال در سواحل کشور داشتیم. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد تا در شهریور آمار دقیق غریق را اعلام کنیم.

 مهدی حیدری، رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در حاشیه مجمع عمومی فوق‌العاده این فدراسیون اظهار کرد: در این مجمع گزارش خزانه‌دار و حسابرس مالی و عملکرد فنی به اعضای مجمع ارائه شد و به تصویب رسید. سال گذشته در چند بخش فدراسیون عملکرد خود را ارائه داد که از میان ۵۲ فدراسیون وزارت ورزش توانستیم جایگاه سوم را در ارزیابی‌ها به خود اختصاص دهیم.

وی در خصوص ساماندهی سواحل کشور نیز گفت: با حمایت ویژه وزارت ورزش و جوانان و با دستور مستقیم رئیس جمهور بودجه خاصی برای ساماندهی سواحل قرار گرفت و سال خوبی را تا به امروز پشت سر گذاشتیم و  کاهش محسوس آمار غریق را در سال جاری داشتیم.

حیدری درباره این که اعتبارات مالی این فدراسیون کفاف برنامه‌های پیش بینی شده را دارد یا خیر؟ افزود: در این زمینه وزارت ورزش همکاری لازم را از این فدراسیون داشته و ما در خصوص مسائل اعتباری مشکلی نداریم.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی درباره برنامه‌های سال جاری این فدراسیون گفت: با توجه به تقویمی که در دستور کار داریم، امیدوارم بتوانیم سرفصل‌های ارائه شده را به نحو احسن انجام دهیم.

حیدری اضافه کرد: در ۶ ماه نخست امسال مسابقات قهرمانی کشور را برگزار کردیم و سعی داریم برای ۶ ماه دوم نیز مسابقات قهرمانی کشور غواصی آزاد را در سواحل جنوبی کشور برگزار کنیم.

اعزام تیم غواصی مردان و زنان به استرالیا

وی همچنین به مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی استرالیا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: تصمیم داریم سال آینده تیم‌های نجات غریق و غواصی را در بخش زنان و مردان به این مسابقات اعزام کنیم. با برنامه‌ریزی لازم به دنبال آن هستیم تا موفقیت لازم در این عرصه کسب کنیم.

حیدری با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی آمار مرگ و میر در سواحل کشور گفت: بدون ذکر تعداد کمترین آمار غریق را در سواحل کشور داشتیم. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد تا در شهریور آمار دقیق غریق را اعلام کنیم.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی همچنین از افزایش حقوق ناجیان غریق در سال جاری اشاره کرد و گفت: حقوق ناجیان غریق حاضر در سواحل به نسبت سال گذشته افزایش داشته و به ۹ میلیون تومان رسیده است. ضمن این که بدهی سال گذشته پرداخت شده و در سال جاری هیچ بدهی‌ای نداریم.

وی با اشاره به تعداد ناجیان غریق در سواحل شمالی کشور افزود: در استان مازندران ۱۴۰۰ نفر، در گیلان ۶۰۰ نفر و در گلستان نیز ۵۰ ناجی در سواحل این استان‌ها مستقر شدند تا در تابستان خدمات لازم را به مسافران ارائه دهند.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه خاصی در این حوزه با سایر کشورها دارید یا خیر؟ افزود: سال گذشته تعامل خوبی با کشورهای اطراف داشتیم اما در راستای تقویت ناجیان غریق خود نیز دوره آموزشی آنلاین را با مدرس فدراسیون جهانی برگزار کردیم که امیدواریم برای امسال نیز این مجوز را از طریق فدراسیون جهانی بگیریم تا بتوانیم این دوره را با مدرسی از ایتالیا دوباره برای ۲۰ مدرس ارشد به صورت حضوری برگزار کنیم.

منبع: ایسنا ۱۴۰۲۰۵۱۶۰۹۵۸۷

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید