۲ هفته قرنطینه برای مسابقه بین المللی توکیو

حقوق ورزشی

فدراسیون جهانی ژیمناستیک اعلام کرد ورزشکاران برای مسابقه بین‌المللی توکیو باید ۲ هفته در کشور خود در قرنطینه باشند

مسابقه بین المللی ژیمناستیک با حضور ۴ کشور ژاپن، چین، آمریکا و روسیه قرار است در توکیو برگزار شود.

فدراسیون جهانی ژیمناستیک اعلام کرد مسابقه “دوستی و همبستگی” قرار است ۸ نوامبر (۱۸ آبان) در سالن ملی یویوگی برگزار شود. این یکی از نخستین مسابقات بین‌المللی است که بعد از بحران کرونا در شهر میزبان المپیک برگزار می‌شود.

واتانابه رئیس فدراسیون جهانی ژیمناستیک در این باره گفت: من برای برگزاری هر رویدادی احساس فشار و مسئولیت می‌کنم. احساس می‌کنم برای برگزاری این رویداد بیش از هر زمان دیگری روی من فشار وجود دارد. ما می‌خواهیم این درها به روی بازی‌های المپیک توکیو باز شود.

براساس اعلام واتانابه، فدراسیون جهانی همکاری نزدیکی با دولت ژاپن و فدراسیون ژیمناستیک این کشور دارد تا مسابقات در ایمنی کامل برگزار شود.

فدراسیون جهانی ژیمناستیک اعلام کرد ورزشکاران برای مسابقه بین‌المللی توکیو باید ۲ هفته در کشور خود در قرنطینه باشند

ورزشکاران برای حضور در این مسابقات ۴ روز قبل می‌توانند وارد توکیو شوند و لازم نیست به مدت دو هفته در قرنطینه بمانند. آنها باید به مدت دو هفته در کشور خود در قرنطینه باشند و در زمان ورود به ژاپن تست‌های لازم کووید ۱۹ را انجام دهند.قرار است ۲ هزار تماشاگر در زمان برگزاری این رویداد در سالن حضور داشته باشند.رئیس فدراسیون جهانی ژیمناستیک تاکید کرد: امیدواری و دوستی در ورزش وجود دارد، این یک رویداد همبستگی است. من می خواهم مردم سراسر جهان این موضوع را بدانند.