آخرین جزئیات فروش بلیت جام جهانی، نحوه سفر به قطر و پروتکل‌های کرونا

حقوق_ورزشی , امید_نوید , بلیط_جام_جهانی_قطر , موسسه_حقوقی_امید_نوید , فوتبال , 2022 , omid_navid , بلیط_فروشی

آخرین جزئیات فروش بلیت جام جهانی، نحوه سفر به قطر و پروتکل‌های کرونا

فیفا بیش از ۲۳ میلیون درخواست بلیت برای جام جهانی امسال دریافت کرده است. برگزارکنندگان می‌گویند جام جهانی ۲۰۲۲ یک رویداد جهانی است و هواداران را تشویق کرده‌اند که برای تماشای مسابقات به این کشور سفر کنند.

داده‌های فیفا نشان می‌دهد که تقاضای بلیت مدت‌هاست که از عرضه آن پیشی گرفته است، به طوری که فیفا بیش از ۳ میلیون درخواست بلیت برای فینال دریافت کرده است. در همین حال، ۲.۵ میلیون درخواست بلیت برای تماشای بازی گروه C بین آرژانتین و مکزیک وجود دارد و ۱.۴ میلیون هوادار امیدوارند در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری آل بیت، دیدار انگلیس با ایالات متحده را تماشا کنند.

از قرعه کشی برای تخصیص بلیت برای کسانی که درخواست دادند استفاده می شود.

در زیر، نگاهی به وضعیت بلیت فروشی با جزئیات بیشتر و همچنین ارائه آخرین اطلاعات در مورد نحوه سفر به قطر و همچنین نحوه رعایت آخرین پروتکل های کرونا می اندازیم.

آیا برای ورود به قطر نیاز به ویزا دارید؟

کسانی که با پاسپورت استاندارد آمریکایی یا انگلیسی به قطر سفر می کنند نیازی به ویزا ندارند. با این حال، آنها به کارت Hayya نیاز دارند. کارت Hayya نوعی شناسنامه هواداران است که برای ورود به کشور و حضور در مسابقات  الزامی است. همچنین این کارت، حمل و نقل عمومی رایگان در روزهای مسابقه را فراهم می کند.

یکی دیگر از جزئیات مهم: کسانی که بین ۱۰ آبان ۱۴۰۱ تا ۳ بهمن ۱۴۰۱ به قطر سفر می کنند، حتی اگر در مسابقات جام جهانی شرکت نکنند، به کارت Hayya تأیید شده نیاز دارند.

(به گزارش ایسنا، ایرانی‌ها نیز برای سفر به قطر در ایام جام جهانی علاوه بر ویزا به کارت Hayya نیاز خواهند داشت.)

آیا قطر امن است؟

تا حد زیادی همینطور است و میزان جرم و جنایت در این کشور پایین است. با این حال وزارت خارجه بریتانیا هشدار داد که بازدیدکنندگان زن باید هنگام تردد به تنهایی در شب مراقب باشند. فقط از تاکسی‌های ثبت شده استفاده کنید. هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های تاکسی، پلاک خودرو را بررسی کنید. به کسی اطلاع دهید که در راه هستید و جزئیات خودرو را اطلاع دهید.

وزارت خارجه می افزاید: تحولات منطقه‌ای همچنان بر افکار عمومی تأثیر می گذارد. شما باید از حساسیت های محلی آگاه باشید. شما باید گزارش‌های خبری را دنبال کنید و از تجمعات و تظاهرات عمومی خودداری کنید. احتمال افزایش تنش در روزهای جمعه وجود دارد.

آیا برای حضور در جام جهانی قطر نیاز به واکسینه شدن دارید؟

دولت قطر تابستان گذشته اعلام کرد که تمام هوادارانی که به دنبال حضور در مسابقات جام جهانی هستند باید به طور کامل واکسینه شوند. مسافران کاملاً واکسینه شده می توانند بدون قرنطینه وارد قطر شوند اما باید در ۴۸ ساعت قبل از پرواز به کشور، آزمایش منفی کرونا داشته باشند. مسافران همچنین ملزم به ارائه مدرک واکسیناسیون در بدو ورود هستند.

برای اینکه طرفداران کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته شوند باید هر دو دوز واکسن فایزر، مدرنا یا آسترازنکا یا واکسن تک دوز جانسون اند جانسون را دریافت کرده باشند. کسانی که دوز نهایی خود را بیش از ۹ ماه پیش دریافت کرده اند به تزریق دوز یادآور نیاز دارند.

در حال حاضر الزام است که برنامه ردیابی تماس قطر، Ehteraz را دانلود کرده و در هنگام سفر در سراسر کشور روی تلفن هوشمند خود استفاده کنید.

کدام خطوط هوایی به قطر پرواز می‌کنند؟

بسیاری از خطوط هوایی مختلف از سراسر جهان به قطر پرواز می کنند از جمله قطر ایرویز، بریتیش ایرویز، خطوط هوایی سریلانکا، ترکیش ایرلاینز، جت ایرویز، ژاپن ایرلاینز، ایر ایندیا و بسیاری دیگر. از بریتانیا، پروازهای مستقیم از لندن، منچستر، کاردیف، بیرمنگام و ادینبورگ انجام می‌شود. این پروازها در دوحه، پایتخت قطر فرود خواهند آمد.

از ایالات متحده، بستگی دارد که از کجا قصد پرواز دارید. از نیویورک، شیکاگو، لس آنجلس و واشنگتن دی سی می توانید روزانه مستقیم به قطر پرواز کنید. سایر فرودگاه‌های برجسته مانند دالاس، میامی و سانفرانسیسکو نیز پروازهای مستقیم دارند.

تاکنون چند هزار بلیت فروخته شده است؟

فیفا اعلام کرد که فروش بلیت‌های جام جهانی به ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار عدد رسیده و کمی بیش از ۵۰۰ هزار صندلی خالی هنوز موجود است. ارزان‌ترین بلیت برای هواداران خارج از قطر ۲۵۰ ریال (۶۹ دلار) قیمت دارد. هواداران برای رزرو مکان اقامت در قطر از طریق وب سایت رسمی مسابقات نیاز به داشتن بلیت تایید شده دارند.

چند هتل در قطر موجود است؟

کافی نیست. خیلی ساده. تقاضا برای حضور در هتل ها بسیار بیشتر از امکانات موجود است. قطر، کشور کوچکی با ۲ میلیون و ۸۸۱ هزار نفر جمعیت، اتاق های کافی هتل ندارد. هواداران می توانند با استفاده از وب سایت جام جهانی قطر، اتاق‌های هتل‌های موجود را بررسی کنند. چند گزینه جایگزین وجود دارد، از جمله کشتی های کروز، دهکده ها و آپارتمان های اجاره ای.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۶۰۱۰۰۶۲۵

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید