آخرین وضعیت طلب استراماچونی/ سایه کمیته انضباطی فیفا روی دردسرهای استقلال!

حقوق_ورزشی , استقلال , آندره+استراماچونی , امید+نوید , موسسه_حقوقی_امید_نوید , فیفا , اساسنامه_فدراسیون_جهانی , omid_navid

آخرین وضعیت طلب استراماچونی/ سایه کمیته انضباطی فیفا روی دردسرهای استقلال!

باشگاه استقلال در حالی همچنان مطالبات آندره‌آ استراماچونی را پرداخت نکرده است که هر لحظه ممکن است کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال به خاطر تاخیر در پرداخت مطالبات حکم جدیدی برای این پرونده صادر کند.

ماجرای مطالبات آندره‌آ استراماچونی در حال حاضر به مهم‌ترین چالش باشگاه استقلال تبدیل شده است. حدود ۴ ماه پیش نتیجه رای پرونده محکومیت استراماچونی در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) مشخص شد و تغییری در رقم محکومیت باشگاه استقلال صورت نگرفت و ضمن پرداختی‌های دیرکرد، باشگاه استقلال حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار یورو به این مربی ایتالیایی محکوم شد.

پس از اعلام رای این حکم، تا این لحظه باشگاه استقلال نتوانست در زمان تعیین شده حکم، مطالبات این مربی را بپردازد. علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی، با اعلام این که هنوز پولی به استراماچونی پرداخت نشده است، تاکید کرد:‌ ما یک حساب از استراماچونی داریم. به یکی از دوستان هم گفته‌ام که به آقای استراماچونی، شرایط ما گفته شود. ایشان مربی ما بوده است و می‌خواستیم کار درست شود. ما بالاخره بدهکار هستیم و باید پول بدهیم. یکی از دوستان را مامور کردم که اگر آقای استراماچونی موافقت کند، در ۲ یا ۳ قسط پول این مربی را بپردازیم. متاسفانه دلار هم بالا رفته است و بدهی از ۵۰ میلیارد به ۵۷ میلیارد رسیده است و مبلغی سنگینی است.

با وجود این که باشگاه استقلال در نظر دارد مبلغ مطالبات استقلال را به صورت قسطی پرداخت کند اما این اتفاق در صورتی می‌تواند نهایی شود که این موافقت‌نامه میان باشگاه استقلال و استراماچونی، مورد تایید فیفا قرار بگیرد. تا این لحظه باشگاه استقلال با توجه به این که در زمان تعیین شده نتوانسته است پول استراماچونی را بپردازد، باید منتظر حکم جریمه کمیته انضباطی فیفا باشد. در حال حاضر کمیته انضباطی فیفا قرار است زمان بررسی این پرونده را برای اعلام حکم جریمه مشخص کند. جریمه مالی، تمدید زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی، کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین‌تر از احکام محتملی است که کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال برای این نوع پرونده‌ها در نظر می‌گیرد.

این مساله در حالی است که باشگاه استقلال هم‌چنان موافقتی با استراماچونی بر سر پرداخت اقساطی مطالبات نداشته است و هر لحظه ممکن است که باشگاه استقلال دردسر تازه‌ای را در صورت پرداخت نکردن مطالبات این مربی ایتالیایی تجربه کند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۱۰۰۷۰۴۱۳۷

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید