احتمال لغو وزنه‌برداری قهرمانی جهان در فاصله یک هفته تا آغاز مسابقات

حقوق_ورزشی

احتمال لغو وزنه‌برداری قهرمانی جهان در فاصله یک هفته تا آغاز مسابقات

با محدودیت‌هایی که ازبکستان برای مقابله با جهش جدید ویروس کرونا ایجاد کرده است ممکن است مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان لغو شود.

 به نقل از Inside the games، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان یک هفته دیگر در تاشکند ازبکستان آغاز می شود اما با توجه به جهش جدید ویروس کرونا به نظر می‌رسد که این مسابقات لغو خواهد شد.  چرا که دولت ازبکستان از محدودیت‌های زیادی را اعمال کرده است به گونه‌ای که ۹ کشور آفریقایی و هنگ کنگ نمی‌توانند وارد ازبکستان شوند و تمام پرواز های ورودی، خروجی و ترانزیت مربوط به این کشورها در ازبکستان لغو شده است.

همچنین شهروندان ۱۰ کشور از جمله بریتانیا، استرالیا و ایتالیا در صورت ورود به ازبکستان باید قرنطینه ۱۰ روزه را پشت سر بگذارند.

با توجه به اینکه چین هم از حضور در مسابقات کنار کشیده است و تعداد زیادی از ورزشکاران با این شرایط نمی‌توانند در مسابقات حضور داشته باشند ممکن است مسابقات لغو شود.  از طرفی تعدادی از مسئولان فنی مسابقات هم امکان سفر به ازبکستان را با اعمال این محدودیت‌ها نخواهند داشت.

گفته شده است که فدراسیون جهانی وزنه برداری قرار است مذاکره ای را با مسئولان برگزاری مسابقات داشته باشند تا در مورد برگزاری یا عدم برگزاری قهرمانی جهان تصمیم گیری کنند. تنها شانس پیش رو برای نجات مسابقات از لغو، این است که ازبکستان برای تمام شرکت‌کنندگان قهرمانی جهان معافیت از اعمال محدودیت ها صادر کند با این حال مشخص نیست که همه کشورها تمایلی به سفر به ازبکستان داشته باشند.

وزنه‌برداری ایران هم قرار است با ۱۰ وزنه‌بردار در بخش مردان و چهار وزنه‌بردار در بخش زنان در قهرمانی جهان شرکت کند.

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی از حقوق ورزشی آگاه می نماید