از دوپینگ تا کرونا در یونیورسیاد چین!

حقوق_ورزشی

از دوپینگ تا کرونا در یونیورسیاد چین!

رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در رابطه با آخرین وضعیت اعزام به سی و یکمین یونیورسیاد دانشجویی، گفت: مقوله کنترل دوپینگ ورزشکاران با نظارت کامل کمیته آنتی دوپینگ انجام می‌شود.

هادی بشیریان، در رابطه با آخرین وضعیت اعزام کاروان ایران به سی یکمین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان که قرار است ۵ لغایت ۱۶ تیرماه در شهر چنگدو کشور چین برگزار شود، ‌ اظهار کرد: به تازگی نشست سرپرست‌های کاروان‌های اعزامی، مسئولان فدراسیون بین المللی ورزش‌های دانشگاهی (فیزو)، مسئولان کمیته برگزاری یونیورسیاد و ۱۷۰ نفر از نمایندگان کشورهای مختلف برای هماهنگی و بررسی روند جاری یونیورسیاد سال ۲۰۲۲ چین به صورت مجازی برگزار شد.

با توجه به شرایط پاندمی کرونا و تسهیلات فراهم شده برای کاروان‌ها به ویژه در بخش بهداشت و درمان، نحوه ارائه ویزا و در نظر گرفتن پروازهای چارتر در پنج نقطه جهان، توضیحاتی از طرف میزبان ارائه شد.

رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با اشاره به اینکه توضیحاتی در خصوص مقررات و شرایط حضور کاروان های ورزشی از نظر نحوه پوشش واکسیناسیون ارائه شد، گفت: استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی، تست های PCR مورد نیاز و نحوه ورود و خروج کاروان‌ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کووید۱۹ و همچنین قرنطینه افرادی که تست آن‌ها در طول مسابقات مثبت می شود، ارائه شد.

بشیریان افزود: همچنین اعلام شد قوانین مربوط به بحث کنترل دوپینگ ورزشکاران با نظارت کامل کمیته آنتی دوپینگ در این رویداد انجام خواهد شد.

تاکنون حضور ۵ رشته ورزشی ووشو، تکواندو، تیراندازی با کمان، تیراندازی و شمشیربازی از ایران در سی‌ویکمین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان قطعی شده است و در رابطه با دو رشته دوومیدانی و قایقرانی هنوز تکلیف نهایی مشخص نیست.

منبع: ایسنا ۱۴۰۰۱۲۲۳۱۸۳۳۸

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید