از ماجرای لباس دختران رکابزن تا دلیل مدال‌های مهمی که گرفته نشد

حقوق_ورزشی

از ماجرای لباس دختران رکابزن تا دلیل مدال‌های مهمی که گرفته نشد

سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: ما شش ماه برای قهرمانی آسیا فرصت داشتیم و به اندازه کاری که کردیم، نتیجه گرفتیم. رسول هاشم کندی درباره ی عملکرد دوچرخه سواران در مسابقات جاده قهرمانی آسیا (کسب ۲ مدال برنز در رده بزرگسالان، یک نقره جوانان و یک برنز زیر ۲۳ سال) بیان کرد: نتیجه برای من راضی کننده بوده است چون به مقدار کاری که انجام دادیم، نتیجه گرفتیم. چند مرحله اردو گذاشتیم و  تیم مردان و بانوان را به مسابقه تدارکاتی ترکیه اعزام کردیم و از آنجا راهی قهرمانی آسیا شدند.

توانستیم این کشتی به گِل نشسته را تکان دهیم

هاشم کندی در پاسخ به این پرسش که ایران در ماده هایی که در بازی های آسیایی  وجود دارند، مدال نگرفت و فکر می کند این مسئله در تصمیم کمیته ملی المپیک بر روی تعیین تعداد نفرات اعزامی به بازی های آسیایی تاثیر گذار باشد؟ گفت: ما روند رو به رشد خود را نشان دادیم و در رنکینگ جهانی۱۹ پله صعود داشتیم. این نشان می دهد برنامه ریزی ما درست بوده و توانستیم این کشتی به گِل نشسته را تکان دهیم. درست است در این ماده ها (تایم تریل انفرادی و استقامت جاده بزرگسالان) مدال نگرفتیم اما در امید، جوانان و تایم تریل تیمی مدال گرفتیم. فکر می کنم نسبت به زمانی که داشتیم، نتیجه چشمگیر بوده است. این را کمیته ملی المپیک هم اطلاع دارد.

در شش ماه نباید انتظار معجزه داشت

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه برخی کشورها چون کره حنوبی، چین، چین تایپه و هنگ کنگ در این مسابقات نبودند و فکر نمی کند فرصت مناسبی بود تا ایران نهایت استفاده را ببرد؟ تصریح کرد: قزاقستان و ازبکستان حضور داشتند و ما هم عملکرد قابل دفاعی داشتیم.  به اندازه شش ماه برنامه ریزی که انجام دادیم، نتیجه گرفتیم و انتظار معجزه نباید داشت. ما کار مثبتی انجام دادیم و تداوم آن نیاز به زمان دارد و امیدوارم هر کسی رییس شود بتواند آن را ادامه دهد.

ماجرای لباس دختران

سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری در مورد حاشیه‌ای که در مورد لباس دختران دوچرخه سوار به وجود آمد و گفته شد لباس پسران را برتن کردند، گفت: تیم مردان از استانبول به تاجیکستان رفت و پرواز دختران از دبی بود. چون هواپیماها کوچک بود چمدان ها را با پرواز دیگری ارسال کردند. ما در استانبول یک نفر را داشتیم که در فرودگاه پیگیری کرد تا چمدان ها زودتر به  دست اعضای تیم برسد اما در امارات کسی را نداشتیم و چمدان ها با چند روز تاخیر به دستشان رسید. این اتفاق برای چند کشور دیگر هم رخ داد.  از این رو یک دست لباس نو از تیم مردان گرفتند و به آنها دادند. در واقع قرضی نبود بلکه از لباس های جدیدی که همراه  تیم مردان بود یک دست آن را به تیم بانوان دادند و واقعا هم مشکل خاصی هم نبود.

جلوگیری از ثبت‌نام ورزشکار محروم برای گرفتن UCI کارت

او در مورد ثبت نام یک ورزشکار محروم برای دریافت UCI کارت، تصریح کرد: فردی که نام کاربری و رمز ورود به سیستم اتحادیه جهانی دوچرخه سواری را داشت برای خود و  سه نفر دیگر ثبت نام UCI کارت انجام داده بود. یکی از افراد ثبت نام شده یک ورزشکار محروم است. می خواستند با ثبت نام ورزشکار محروم برای ما مشکل ایجاد کنند که این اتفاق نیفتاد. اتحادیه جهانی از ما تاییدیه خواست و ما متوجه این اقدام آنها شدیم و با صحبتی که با اتحادیه جهانی داشتیم، نام کاربری و رمز فدراسیون ایران را تغییر  دادند. بعد از انتخابات فدراسیون، خواستار این تغییر  بودیم که انجام ندادند اما اکنون ایمیل فدراسیون و نام کابری  و رمز ورود را تغییر داده‌اند.

وظیفه فدراسیون رسیدگی به ورزشکار است نه حقوق دادن به کارمند

هاشم کندی در مورد اینکه گفته می شود اسپانسر تیم ملی بد قولی کرده و فدراسیون مجبور شده برای اعزام رکابزنان به مسابقات ترکیه خودش هزینه کند از این رو دوماه حقوق کارکنان فدراسیون را پرداخت نکرده است، تاکید کرد: اسپانسر  ۱۰۰ درصد قولی که داده بود را عمل نکرد. البته رقم بالایی بدهکار نیست و قرار شد پرداخت کند.  پرداخت نشدن حقوق ها هم ربطی به این مسئله ندارد. اولویت کاری ما اعزام  تیم ملی است بعد حقوق. رسالت کاری ما رسیدگی به ورزشکار  و اعزام به مسابقات است نه اینکه در فدراسیون دور هم جمع شویم و حقوق پرداخت کنیم. من خودم هم حقوق نگرفتم اما وظیفه اصلی خود را انجام دادیم. قبل از عید مقداری دستمان تنگ بود اما از وزارت ورزش قول مساعد دادند که کمک کنند تا پرداخت حقوق ها انجام شود.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۱۱۵۰۷۳۲۷

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید