استعلامی گران‌بها در انتظار دوپینگی‌ها!

حقوق_ورزشی , امید_نوید , موسسه_حقوقی_امید_نوید , غلامرضا_نوروزی , دوپینگ , حقوق_معنوی_ورزشکار , روانشناسی_ورزشی, ورزش_زنانomid_navid

استعلامی گران‌بها در انتظار دوپینگی‌ها!

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی خواستار استعلام فدراسیون‌های ورزشی از فدراسیون‌های جهانی مرتبط، نسبت به محرومیت از مربی‌گری به دلیل دوپینگ برای ورزشکارانی شد که مرتکب تخلف دوپینگ می‌شوند. بر اساس اعلام اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری، قوانین این اتحادیه به گونه‌ای است که اگر ورزشکاری مرتکب دوپینگ شود به مدت ۵ سال پس از پایان محرومیتش حق مربی‌گری ندارد و بر همین اساس سال گذشته ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) در نامه‌ای به فدراسیون دوچرخه سواری اعلام کرد این قانون اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری است و باید رعایت شود.

به تازگی اما غلامرضا نوروزی، رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در مجمع فوق‌العاده فدراسیون وزنه‌برداری به اعضای مجمع این فدراسیون پیشنهاد داد نسبت به محرومیت از مربی‌گری به دلیل دوپینگ برای ورزشکارانی که مرتکب این تخلف می‌شوند با فدراسیون جهانی مکاتبه‌ای انجام شود تا پس از دریافت پاسخ فدراسیون جهانی، شاهد ایجاد اشکال و چالش نباشیم.

وی با بیان اینکه در دوچرخه‌سواری اگر ورزشکاری مرتکب دوپینگ شود به مدت ۵ سال پس از پایان محرومیتش حق مربی‌گری ندارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه در رشته دوچرخه‌سواری چنین مسئله‌ای مطرح شده است باید نسبت به سایر رشته‌های ورزشی رفتار پیشگیرانه داشته باشیم.

گفتنی است در مورد فدراسیون وزنه‌برداری قرار بر این شد که این فدراسیون از فدراسیون جهانی استعلام کرده و پس از دریافت پاسخ نسبت به محرومیت از مربی‌گری به دلیل دوپینگ برای ورزشکارانی که مرتکب این تخلف می‌شوند در مجمع سالانه خود تصمیم‌گیری کند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۸۱۰۰۶۹۱۳

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید