اطلاعیه فدراسیون بسکتبال درباره استقلال و بی‌طرفی داوران

حقوق_ورزشی

اطلاعیه فدراسیون بسکتبال درباره استقلال و بی‌طرفی داوران

کمیته انضباطی و امور حقوقی فدراسیون بسکتبال با توجه به در پیش بودن مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال کشور با انتشار اطلاعیه ای، حساسیت و اهمیت رقابت تیم‌ها را مورد توجه قرار داد و به ایجاد بستر ‌و فضای فرهنگی در مسابقات پیش رو تاکید کرد.

فدراسیون بسکتبال با انتشار اطلاعیه‌ای به ایجاد بستر ‌و فضای فرهنگی در مسابقات پیش رو تاکید کرد. متن اطلاعیه اول کمیته انضباطی و امور حقوقی فدراسیون بسکتبال به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با صلوات بر حضرت محمد صلی الله علیه و آله، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، به اطلاع کلیه بازیکنان، مربیان، کادر فنی و اعضای باشگاه‌ها و تیم‌های شرکت کننده در مسابقات لیگ می رساند نظر به ضرورت و اهمیت حفظ استقلال و بی طرفی داوران و حمایت همه جانبه از جایگاه آنها و کمیته داوران، کلیه اعضای لیگ مکلفند از هرگونه اظهارنظر مداخله جویانه در فضای مجازی، جراید و فضای حقیقی و رسانه ای که منتهی به تضعیف داوران و تسری حواشی باشد اجتناب نموده تا از این طریق در بهبود کیفیت تصمیمات و استقلال آرای داوران، همکاری همه جانبه حاصل شود.

در غیر این صورت و مشاهده و گزارش هرگونه موارد، با خاطیان و متخلفان در کمیته انضباطی فدراسیون وفق قوانین و مقررات برخورد لازم بعمل خواهد آمد.

خاطر نشان می گردد، مسئولیت انتشار اخبار توسط کانون های هواداری و امثالهم که منتسب به تیم ها و باشگاه‌ها می باشند نیز بر عهده باشگاه یا تیم مربوطه است و در صورت مشاهده موضوع در کمیته انضباطی بررسی و با تیم یا باشگاه تحت حمایت برخورد خواهد شد.

در صورتی که تیمی ادعا کند که کانون هواداری یا سایت یا پایگاه خبری در فضای مجازی مربوطه متعلق به تیم نیست از این رو مدیرعامل باشگاه مزبور می بایست از طریق مراجع قضایی و انتظامی نسبت به انحلال کانون یا سایت مزبور اقدام نماید.

کمیته انضباطی و امور حقوقی فدراسیون بسکتبال

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۱۲۹۱۷۴۲۱

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید