اعتراض علی مرادی به نحوه برگزاری انتخابات فدراسیون جهانی وزنه‌برداری

حقوق_ورزشی, لوزان, امید_نوید, علی_مرادی, انتخابات_فدراسیون_جهانی_وزنه_برداری

اعتراض علی مرادی به نحوه برگزاری انتخابات فدراسیون جهانی وزنه‌برداری

چهار کاندیدای انتخابات فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تهدید کردند که نسبت به نحوه برگزاری انتخابات به دادگاه عالی ورزش شکایت خواهند کرد. انتخابات فدراسیون بین المللی وزنه برداری با حواشی زیادی روبرو شد و دبیرکل فعلی فدراسیون جهانی این انتخابات اخیر را “سیرک” خواند.

چهار نماینده رای دهنده خواستار بی اعتبار شدن نتایج کنگره انتخاباتی بوده‌اند و اگر این اتفاق نیفتد، این چهار نفر پرونده را به دادگاه داوری ورزش در سوئیس خواهند برد.

این چهار نفر ویلیان اوزونا از جمهوری دومینیکن، علی مرادی از ایران، سیارهی ساموسئو از بلاروس و ماکسیم آگاپیتوف از روسیه هستند که اعتراض خودشان را اعلام کردند و تهدید کردند به دادگاه عالی ورزش شکایت خواهند کرد. این چهار نفر در نامه‌ای به دبیرخانه فدراسیون جهانی وزنه برداری، رئیس کمیسیون انتخابات و مدیر انتخابات ادعا کرده‌اند که در طول کنگره دو روزه که در تیرانا آلبانی برگزار شد، از قانون اساسی این نهاد سوء استفاده‌هایی صورت گرفت.

در نامه آمده است که مهمترین موردی که آنها اعتراض دارند به اعلام محمد جلود عراقی به عنوان رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری بود، زمانی که او حتی یک رای رای نیاورد. حتی زمانی که تنها یک نفر نامزد می شود، او باید بیش از ۵۰ درصد آرا را به دست آورد تا برنده اعلام شود اما جلود عراقی بدون رای گیری به عنوان رییس فدراسیون جهانی انتخاب شد.

این چهار نفر همچنین ادعا می‌کنند که تعداد آرای برای منصب های مورد نظر، علنی نشد و با تعداد نمایندگانی که رای داده‌اند مطابقت نداشت. عدم شفافیت آشکار منجر به عدم اعتماد به روند رسیدگی شد.

در این نامه همچنین اشاره شده است که تعدادی از نامزدها فرصت عادلانه ای برای رایزنی جهت احراز پست های مختلف نداشتند، زیرا در ابتدا توسط هیات تعیین صلاحیت  فدراسیون جهانی وزنه برداری فاقد صلاحیت اعلام شده‌اند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۴۲۲۱۴۸۹۴

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید