اعزام تیم ملی جوجتیسو برزیلی به مسابقات جهانی ابوظبی با هزینه شخصی

حقوق_ورزشی , امید_نوید , موسسه_حقوقی_امید_نوید , کمیته_انضباطی , شورای_برون_مرزی , جوجیتسو , اعزام_باهزینه_شخصی , روانشناسی_ورزشی, کمیته_اخلاق omid_navid

اعزام تیم ملی جوجتیسو برزیلی به مسابقات جهانی ابوظبی با هزینه شخصی

تیم جوجتیسو برزیلی در حالی امروز دوشنبه ۲۳ آبان برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان راهی ابوظبی شد که ورزشکاران بدون حمایت فدراسیون و با هزینه شخصی در این رقابتها حضور پیدا کرده است.

مسابقات قهرمانی جهان جوجیتسو برزیلی از ۲۳ تا ۲۹ در ابوظبی امارات برگزار می‌شود و تیم جوجتیسو برزیلی ایران در حالی صبح امروز راهی این مسابقات شد که از سوی فدراسیون به افراد منتخب اعلام شده بود که هزینه‌ی رفت و برگشت و اقامت در هتل ابوظبی که چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان است را باید خود ورزشکار پرداخت کند.

علی رسول زاده حسینی ورزشکار وزن ۷۷ کیلوگرم جوجیتسو در این خصوص گفت: با وجود این که نفر اول انتخابی برای شرکت در مسابقات قهرمانی امارات بودم به ما گفتند که هزینه‌ی شرکت در مسابقات به عهده‌ی خود ورزشکار است و باید خودمان هزینه را پرداخت کنیم، واقعا اگر این اعزام با مجوز شورای برون مرزی صورت می‌گیرد، چرا باید هزینه را ورزشکار پرداخت کند، اگر مدال ما ارزشمند است، چرا باید ورزشکار برای شرکت در مسابقات از جیبش هزینه را پرداخت کند.

وی گفت: من یک کارمند هستم مگر چقدر درآمد دارم، باید فرش زیرپای خودم را بفروشم که به مسابقات اعزام شوم یا بانک به بانک بچرخم تا وام دریافت کنم تا امکان شرکت در این تورنمنت را داشته باشم.

این ورزشکار جوجیتسو تاکید کرد: اگر مجوز شورای مرزی را گرفتیم، باید از طرف وزارت ورزش و فدراسیون رزمی حمایت شویم، در حالی که هیچ حمایت مالی نداریم، من ورزشکار باید هدفی داشته باشم که در مسابقات جهانی شرکت کنم نه این که بانک به بانک بچرخم تا بتوانم وام بگیرم.

حسینی افزود: وقتی ورزشکار خود باید هزینه‌ی سفرش را پرداخت کند، هیچ انگیزه و هدفی برای شرکت در مسابقات ندارد. چرا وزات ورزش و فدراسیون حمایتی از ما نمی‌کنند، قهرمانان زیادی در ایران هستند که برای اعزام به مسابقات باید اسپانسر فراهم کنند تا شرایط حضورشان در مسابقات فراهم شود، واقعا نمی‌دانم وزارت ورزش و فدراسیون‌ها چه کاره هستند، فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی باید حمایت لازم را از ما داشته باشند، از سال ۶۷ در رشته‌های رزمی فعالیت می کنم، اما هیچ پشتوانه مالی از طرف فدراسیون ندیدم، اگر من نوعی قرار است از جیب خود برای شرکت در مسابقات هزینه کنم، هیچ ارزشی ندارد که در مسابقات شرکت کنم.

در ادامه یوسف بهتری رییس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی درباره اعزام تیم جوجیتسو برزیلی و این که گفته می‌شود فدراسیون هیچ حمایتی از نظر مالی برای اعزام تیم به مسابقات قهرمانی جهان امارات انجام نداده و ورزشکار باید با هزینه‌ی شخصی در این مسابقات شرکت کند، خاطرنشان کرد: ورزش‌های رزمی چون چند رشته ای هستند، امکان پرداخت هزینه‌ی اعزام ورزشکاران به مسابقات برون مرزی را ندارند و خود ورزشکار باید از طریق اسپانسر یا حمایت سبک مربوطه هزینه‌ی اعزام خود را تامین کند. بودجه فدراسیون‌ها به حدی نیست که بتوانند هزینه‌ی اعزام ملی پوشان خود را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: وقتی بودجه فدراسیون ما ۳ میلیارد تومان است و من باید ۳ میلیارد و۵۰۰  میلیون تومان هزینه کنم، از کجا می‌توانم هزینه‌ی تمام اعزام‌ها را نیز پرداخت کنم.

رییس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی افزود: در اعزام تیم جوجتیسو به مسابقات قهرمانی جهان امارات نیز به ملی‌پوشان تاکید کردیم که در صورت حمایت از سوی اسپانسر و تامین هزینه‌ی خود می‌توانند به این تورنمنت اعزام شوند و فدراسیون نمی‌تواند هزینه‌ای را پرداخت کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این اعزام مجوز شورای برون مرزی دارد و قانونی است، گفت: اعزام کاملا قانونی و مجوز شورای برون مرزی دارد و ورزشکاران هیچ مشکلی برای اعزام نداشتند، تنها امکان پرداخت هزینه را نداشتیم، البته سایر حمایت‌ها از نظر برگزاری اردوها در آکادمی ملی المپیک و شرایط اعزام تیم به مسابقات قهرمانی جهان امارات از سوی فدراسیون صورت گرفته و در حد توان به تیم کمک کردیم.

به گزارش ایسنا، تیم ملی جوجیتسو برزیلی امروز با ترکیب محمدجعفرانصاری، مسعود خرابات، کریم نژاد پورحسین، امیرحسین جبنور، حمید قسم زاده دیزج، علیرضا شهریاری یانه سری، فریبا شهریاری، ملیکا قربانی، نگار نجات پور، سمیه مزینانی، فاطمه سوری و راضیه ایمانی راهی مسابقات قهرمانی جهان ابوظبی شد.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۸۲۳۱۵۸۲۹

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید