برزیل – آرژانتین رسما لغو شد

حقوق_ورزشی , امید_نوید , برزیل_آرژانتین , فیفا , صیانت_از_حقوق_ورزشکاران , استرالیا , کمیته_انضباطی , omid_navid , کیمیا_یوسفی ,

برزیل – آرژانتین رسما لغو شد

فیفا تصمیم گرفت بازی برزیل و آرژانتین را که توسط پلیس مختل شده بود، تکرار نکند.  فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) بالاخره از برگزاری مجدد بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بین برزیل و آرژانتین که در سپتامبر ۲۰۲۱ دچار وقفه شد، خودداری کرد و اعلام کرد که این دیدار برگزار نمی شود. در دقایق ابتدایی بازی دو تیم در انتخابی جام جهانی ماموران پلیس به داخل زمین آمدند و سعی کردند فوتبالیست های آرژانتینی را به دلیل تخطی از اقدامات ضد کرونا بازداشت کنند.

این دیدار نیمه تمام ماند و قرار شد دو تیم یک ماه قبل از جام جهانی دیدار خود را در انتخابی جام جهانی برگزار کنند هر چند که صعود هر دو تیم به جام جهانی قطعی شده است و این دیدار کاملا تشریفاتی است.

پس از این حادثه در بازی دو تیم سائوپائولو، فیفا فدراسیون فوتبال برزیل را به دلیل نقض نظم و امنیت ۵۴۰ هزار دلار جریمه کرد، اتحادیه فوتبال آرژانتین نیز جریمه شد. علاوه بر این، فیفا چند بازیکن آرژانتینی از جمله جیووانی لوسلسو، کریستین رومرو، امیلیانو مارتینز و امیلیانو بوئندیا را که طبق قوانین، پس از ورود به برزیل قرنطینه دو هفته ای ضد کرونا را سپری نکردند، برای دو بازی محروم کرد.

برزیل جواز حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ آمریکای جنوبی را به دست آورد، آرژانتین دوم شد و بعد از سلسائو حضور خود در جام جهانی را قطعی کرد.

آخرین باری که یک تیم از آمریکای جنوبی قهرمان جام جهانی شد، سال ۲۰۲۲ بود که برزیل با دو گل آلمان را در دیدار نهایی شکست داد و چهار دوره پیاپی بعد از آن تیم های اروپایی به ترتیب ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه عنوان قهرمانی جام جهانی را به دست آوردند و باید دید در این دوره چه اتفاقاتی در قطر رخ خواهد داد و بالاخره تیمی از آمریکای جنوبی موفق به طلسم شکنی می شود و عنوان قهرمانی را به دست می‌آورد یا همچنان باید شاهد قدرت نمایی تیم های اروپایی در جام جهانی باشیم.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۵۲۶۱۸۹۹۱

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید