بر برگزاری مجمع‌های انتخاباتی براساس اساسنامه

حقوق_ورزشی

 بر برگزاری مجمع‌های انتخاباتی براساس اساسنامه

 مجامع انتخاباتی براساس اساسنامه و زمان از پیش تعیین شده برگزار خواهد شد. نصرالله پریچهره با بیان اینکه بر اساس اساسنامه جدید، مجامع انتخاباتی برگزار می شود، اظهار کرد: ۱۸ اردیبهشت مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی با کمان به عنوان نخستین مجمع برگزارو تا پایان سال ۱۴۰۱ انتخابات، شانزده فدراسیون دیگر نیز برگزار می‌شود.

 برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی با کمان در تاریخ ۱۸ اردیبهشت، این نکته را مورد توجه قرار داد که دوره ریاست فدراسیون‌های شمشیربازی(۲۵ اردیبهشت)، سوارکاری(۲۳ خرداد)، بدمینتون(۳ مرداد)،اسکواش(۲۶ شهریور)، بولینگ و بیلیارد(۳۰ مهر)، گلف(۲۳ دی)، ورزش کارگری(۵ اسفند)، قایقرانی(۷ اسفند)، انجمن‌های ورزشی(۱۶ اسفند)، هندبال(۲۰ اسفند) هاکی(۲۱ اسفند)، ورزش‌های سه‌گانه(۲۲ اسفند)، کاراته(۲۳ اسفند)، جودو(۲۵ اسفند) و فدراسیون ناشنوایان(۲۶ اسفند) به اتمام می‌رسد.

سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی همچنین تاکید کرد: انتخابات ۱۶ فدراسیون ورزشی در سال ۱۴۰۱ براساس اساسنامه جدید انجام می شود به این ترتیب که فراخوان ثبت‌نام از کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون‌های ورزشی، ۱۲۰ روز قبل از اتمام دوره ریاست فدراسیون‌ها صورت خواهد گرفت.

وی همچنین زمان برگزاری مجامع انتخاباتی دو فدراسیون دوچرخه‌سواری و ژیمناستیک را منوط به مشخص شدن اعضای کمیسیون‌های ورزشکاران، داوران و مربیان این فدراسیون‌ها عنوان کرد و اظهار کرد: پس از انجام این مهم فراخوان ثبت نام ارائه خواهد شد.

پریچهره اعلام کرد: تکلیف کمیسیون‌های فدراسیون‌ ژیمناستیک تا پایان فروردین ماه مشخص می‌شود، تاریخ ثبت‌نام از کمیسیون‌های فدراسیون ژیمناستیک، ۲۸ اسفندماه اعلام شده بود و فرصت ۶ روزه مدنظر رعایت نشده بود. لذا مقرر شد دبیر مجمع نسبت به فراخوان مجدد ثبت نام بر اساس دستورالعمل هر کمیسیون اقدام کند.

وی افزود: سید حمید سجادی وزیر ورزش وجوانان وسید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی وحرفه‌ای، در خصوص برگزاری مجامع انتخاباتی مطابق اساسنامه و در زمان مقرر بسیارتاکید دارند و این مهم قطعا با اهتمام ویژه انجام خواهد شد.

سرپرست اداره کل امورمشترک فدراسیون‌های ورزشی در ادامه توضیحانی را درخصوص برگزاری ۶ مجمع سالیانه با توجه به اعلام آمادگی فدراسیون‌ها طی سال جاری ارائه کرد و گفت: مجامع سالیانه فدراسیون‌ها از تاریخ ۱۷ اردیبهشت و به ترتیب مجامع سالیانه فدراسیون‌های نجات غریق وغواصی (۴مرداد) وزنه‌برداری (۵مرداد)، والیبال (۹مرداد)، جانبازان ومعلولین (۱۱مرداد)، بولینگ و بیلیارد (۱۲ مرداد) و کاراته (۱۹مرداد) برگزار می‌شود.

موضوع کمک غیرمستقیم به فدراسیون‌ها و بودجه ناتمام ماند

هیات اجرایی کمیته ملی المپیک جمع بندی نهایی در مورد بودجه فدراسیون‌ها را به جلسه بعدی موکول کرد. اولین جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در سال ۱۴۰۱ با حضور اعضا برگزار شد. مهمترین بحث این جلسه تصمیم گیری در مورد بودجه فدراسیون ها بود که البته اعضا در این جلسه به نتیجه نرسیدند و قرار است هفته آینده یک جلسه فوق‌العاده دیگر برگزار شود تا تصمیم گیری نهایی در مورد بودجه فدراسیون ها را انجام دهند. در این جلسه بیشتر در مورد کلیات بودجه بحث شد و پیش بینی می شود که بودجه فدراسیون ها نسبت به سال قبل ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش داشته باشد. اعضا این نظر را هم داشتند که کمک‌های غیرمستقیم به فدراسیون ها را هم جزو بودجه آنها محاسبه شود که با این حال تصمیم‌گیری در مورد تمام این موارد به جلسه فوق العاده هفته آینده موکول شد.قرار بود اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی نیز گزارشی از روند کار به هیات اجرایی ارائه کند که در این جلسه فرصت نشد.

منبع: الف-ایسنا ۱۴۰۱۰۱۲۱۱۱۷۵۱ ب-ایسنا ۱۴۰۱۰۱۲۱۱۱۴۸۹

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید