تائید انتخابات تکواندو از سوی دیوان عدالت اداری

حقوق_ورزشی

تائید انتخابات تکواندو از سوی دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری با رد شکایت یکی از اعضای مجمع، صحت انتخابات فدراسیون تکواندو را تایید و اعلام کرد که انتخاب هادی ساعی ایراد قانونی ندارد.

 پس از انتخاب هادی ساعی به عنوان رییس فدراسیون تکواندو که در تاریخ ۱۵ دی انجام شد، حسینعلی نظری سرمربی تیم ملی پومسه و یکی از اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو از وزارت ورزش و جوانان به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و خواستار ابطال انتخابات شد.

از آنجا که طبق قانون برای انتخاب رییس فدراسیون به نصف +۱ رای اعضای مجمع نیاز است، شاکی این انتخابات معتقد بود با احتساب ۵۷ عضو حاضر در مجمع، فرد منتخب باید صاحب ۳۰ رای می‌شد اما هادی ساعی با کسب ۲۹ رای به عنوان رییس فدراسیون معرفی شده است.

شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری پس از بررسی های انجام شده، ضمن تایید انتخابات فدراسیون تکواندو، در بخشی از رای خود آورده است: اعضاء حاضر در این مجمع ۵۷ نفر بودند اما ۵۶ رای اخذ شد که دلیل آن عدم شرکت نماینده وزارت ورزش و جوانان در فرآیند رای گیری، به منظور رعایت بی طرفی وزارت ورزش بوده است. بنابراین از آنجا که ملاک در کسب اکثریت مطلق، کسب نصف+ یک آرای اخذ شده است و با عنایت به اینکه در مجمع مورد شکایت، آقای هادی ساعی حائز ۲۹ رای از مجموع ۵۶ رای ماخوذه شده و در واقع اکثریت مطلق آرا محقق شده، فلذا به عقیده این شعبه دیوان، فرآیند انتخاب رییس فدراسیون تکواندو در مجمع فوق عاری از هر گونه ایراد و اشکال قانونی بوده است.

پیش از این نیز معاونت حقوقی ریاست جمهوری در پاسخ به استعلام وزارت ورزش، انتخابات فدراسیون تکواندو را تایید کرد و هادی ساعی پس از ۴۵ روز سرانجام در تاریخ یک اسفند حکم خود را از وزیر ورزش دریافت کرد.

منبع ایسنا: ۱۴۰۰۱۲۲۳۱۸۰۸۴

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید