تلاش دولت برای بهره‌برداری از ظرفیت برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر

حقوق_ورزشی

تلاش دولت برای بهره‌برداری از ظرفیت برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از دستور مسوول دفتر رییس جمهور به رییس کمیسیون مشترک ایران و قطر برای ایجاد کارگروهی برای بهره برداری از ظرفیت برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر خبر داد.

عباس مقتدایی گفت : در نامه ای به رییس جمهور  خواستار تشکیل کارگروهی متشکل از وزارتخانه های امور خارجه، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر وزارتخانه های مرتبط جهت بهره برداری از ظرفیت برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر شدم. به دنبال این نامه، آقای اسماعیلی رییس دفتر رییس جمهوری در نامه ای به وزیر نیرو به عنوان رییس کمیسیون مشترک ایران و قطر دستور بررسی و رسیدگی داد.

متن نامه مقتدایی:

«حضرت آیت الله دکتر رییسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

باسلام و احترام،

باتوجه به در پیش بودن مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور قطر و فرصت کم باقی مانده تا برگزاری این رویداد بین المللی، بر اساس اخبار و گزارشات واصله به نظر می رسد تاکنون آنگونه که باید و شاید برنامه ریزی لازم جهت بهره برداری حداکثری از این رویداد صورت نگرفته است.

همانگونه که مستحضرید این رویداد ظرفیت بسیار بالایی دارد که بهره برداری حداکثری از آن می تواند به غیر از منافع اقتصادی در انتقال ظرفیتهای گردشگری، فرهنگی و اجتماعی نیز کمک شایانی نماید.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید با قید فوریت کارگروهی متشکل از وزارتخانه های امور خارجه، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر وزارتخانه های مرتبط تشکیل و نسبت به برنامه ریزی و ارائه طرح جهت همکاری با کشور قطر اقدام نمایند. به نظر می رسد حتی تعیین فردی مخصوص پیگیری این امور و رصد لحظه ای تفاهمات، بتواند به این موضوع کمک بسزایی نماید.

مزید امتنان است این کمیته و کمیسیون را نیز از نتیجه اقدامات انجام شده مطلع نمایند. از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نماید.»

منبع: ایسنا ۱۴۰۰۱۲۰۹۰۶۸۶۴

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید