جذب بانوان مدال‌آور ورزش در دستگاه‌های اجرایی

حقوق_ورزشی , مریم_کاظمی_پور , امید_نوید , حقوق_بانوان , حضور_بانوان-در_ورزشگاه , وزارت_ورزش_و_جوانان , موسسه_حقوقی_امید_نوید , omid_navid

جذب بانوان مدال‌آور ورزش در دستگاه‌های اجرایی

 معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، از جذب بانوان ورزشکار دارای سهمیه‌های المپیک و قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا در دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

مریم کاظمی‌پور شامگاه چهارشنبه ۱۸ آبان  اظهار کرد: الحاقیه‌ای در روزهای اخیر به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تسلیم شد و با توجه به اصلاحات و تغییرات این قانون در بحث سرباز قهرمان، الحاقیه‌ای تحت عنوان بانو قهرمان با توجه به ویژگی‌ها و استثنائات خاص زنان ما در شرایطِ فعلی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: همچنین این الحاقیه با توجه به تفاوت‌های دانش فنی، زیرساخت‌ها و اعتبارات اختصاص‌یافته به بانوان و فاصله‌ای که بانوان در حوزه قهرمانی با آقایان دارند، به‌صورت جبرانی در  بانوان ورزشکار لحاظ شده است.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: امیدوارم بانوانی که با تمام تلاش‌های انجام‌شده موفق به کسب سهمیه‌های مختلف بین‌المللی شده اند بتوانند از مزایای این قانون بهره ببرند.

وی با بیان اینکه در نهاد ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی به‌دنبال تدوین طرح حمایتی از ورزشکاران اردونشین تیم‌های ملی تا بازی‌های آسیایی به شکل ویژه هستیم، تصریح کرد: این مهم را به‌عنوان یک برنامه مصوب در برنامه ۱۴۰۲ خود قرار می‌دهیم.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: در برنامه توسعه و سند تحول برنامه هفتم در پنج سال آینده نیز حمایت از بانوان ورزشکار اردونشین به طور ویژه و با استثنائات خاص جنسیتی و شرایط بانوان در رسیدن به سکوهای ملی و بین‌المللی مورد توجه قرار می‌گیرد تا ردیف اعتباری ویژه برای اردونشینان تیم ملی در رشته‌های مختلف ورزشی اختصاص یابد.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۸۱۹۱۳۰۷۹

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید