جزئیات تهاتر ورزشگاه تختی با شهرداری تهران؛ ورزشگاه تخریب نمی‌شود

جزئیات تهاتر ورزشگاه تختی با شهرداری تهران؛ ورزشگاه تخریب نمی‌شود

در حالی که برخی نگرانی‌ها درباره آینده ورزشگاه تختی قوت گرفته بود، یک مقام ورزشی تاکید کرد که در تهاتر ورزشگاه تختی با شهرداری برای ساخت اتوبان هیچ آسیبی به این ورزشگاه قدیمی وارد نخواهد شد.

چند روز پیش علی زاکانی، شهردار تهران درباره تهاتر با ورزشگاه تختی برای ساخت اتوبان توضیحاتی ارائه کرد که موجب نگرانی ورزش‌دوستان درباره آینده این ورزشگاه قدیمی تهران شد.

در همین رابطه علی جوادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تهاتر ورزشگاه تختی برای اجرای پروژه بزرگراه شهید شوشتری، اظهار کرد: این پروژه مربوط به قسمت جنوبی ورزشگاه تختی است که ۱۱ سال بلاتکلیف مانده بود و دارای هیچ اماکن ورزشی نیست  و ارتباطی به این ورزشگاه ندارد. در حقیقت زمین ورزشی است که مدت‌های زیادی خالی مانده و طی سال‌های گذشته بارگذاری روی آن صورت نگرفته و طرحی در آنجا ساخته نشده است. بنابراین تهاتر ورزشگاه هیچ آسیبی به تختی وارد نمی‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این موضوع سبب کاهش سرانه ورزش استان تهران نمی‌شود؟ تصریح کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده، قیمت کارشناسی زمین‌های جدا شده از تختی توسط کارشناسان رسمی دادگستری و کارشناس مورد اعتماد شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان تعیین و اعلام می‌شود. بعد از این که رقم کارشناسی مشخص شد به میزان اماکن ورزشی که از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران جدا می‌شود و در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد، شهرداری به همان میزان به اداره کل ورزش تهران بدهکار می‌شود و باید اماکن ورزشی که سند آن به اسم اداره کل می‌خورد را در اختیار ما قرار دهد. بنابراین نه تنها سرانه فضای ورزشی ما با اجرای این پروژه کاهش پیدا نمی‌کند بلکه به همان میزان سرانه فضای ورزشی به ما اضافه می‌شود و این موضوع نه تنها به ضرر ورزش استان تهران نیست بلکه با اجرای این پروژه دسترسی به اماکن ورزشی نیز راحت‌تر خواهد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران خاطرنشان کرد: چون وظیفه‌ی اصلی ما توسعه ورزش همگانی است اماکن ورزشی که از شهرداری به اداره کل منتقل می‌شود با همان کاربری ورزش همگانی در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان تهران قرار خواهد گرفت تا مردم استفاده بهینه‌ای از آن داشته باشند. بنابراین تهاتر ورزشگاه تختی هیچ آسیبی به این ورزشگاه نخواهد زد و در کل به نفع اداره کل و مردم خواهد بود.

جوادی هم‌چنین درباره انتخابات هیات فوتبال استان تهران اظهار کرد: بعد از ۱۵ سال که شیرازی زحمات زیادی برای فوتبال استان تهران کشید اعضای مجمع به این نتیجه رسیدند که فردی در این سمت قرار بگیرد که فوتبال تهران توسعه پیدا کند و در حوزه استعدادیابی نیز موثر باشد. البته ماجدی از مدیران موفق فوتبال است و در مجمع این درخواست را از او داشتم که اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در صورتی حمایت همه جانبه از او خواهد داشت که از داوران و  مربیان فعال در لیگ برتر و همچنین از بازنشستگان فوتبال و بازیکنانی که در کنج خانه نشسته‌اند حمایت لازم را داشته باشد و به اوضاع آن ها از نظر معیشتی رسیدگی کند و از تیم‌های تهرانی همچون هوادار، سایپا و پیکان حمایت و کانون هواداری ایجاد کند و در جهت افزایش تعداد تیم‌های تهرانی تلاش کند. قطعا اگر ماجدی این انتظارات ما را برآورده کند هر گونه حمایتی که لازم باشد از او به عمل خواهیم آورد.

وی در پایان درباره وضعیت زمین چمن تختی برای میزبانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال گفت: تلاش می‌کنیم طبق قولی که دادیم زمین چمن تختی را تا نیم فصل دوم آماده و به بهره‌برداری برسانیم و در اختیار تیم‌های تهرانی قرار دهیم.

منبع: ایسنا ۱۴۰۲۰۷۱۹۱۳۰۳۵

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید