رالی تهران مسکو برگزار می‌شود

حقوق_ورزشی , امید_نوید , رالی_تهران-موسکو , گردشگری_ورزشی , هیات_گردشگری, موسسه_حقوقی_امید_نوید

رالی تهران مسکو برگزار می‌شود

هیأت گردشگری روسیه در سفر به تهران با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران درباره برگزاری رالیِ کمپرها بین تهران و مسکو توافق کرد. همزمان با سفر کوتاه هیأت گردشگری مسکو و جمهوری چچن به تهران، در جلسه‌ای که با حضور محمدحسین صوفی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی  و تانیانا شارشاویستکایا  معاون کمیته گردشگری مسکو ـ برگزار شد، دو طرف بر توسعه همکاری‌های مشترک و برگزاری رالی و برنامه‌های فرهنگی تأکید کردند.

نخستین رالی کمپرها در مسیر تهران ـ مسکو و هفته‌های فرهنگی ایران در روسیه به پیشنهاد مدیران گردشگری مسکو و با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

ایجاد تسهیلات لازم برای ورود گردشگران روسیه به ایران و مطالعه و نیازسنجی درباره زمان مناسب سفر گردشگران روس، با توجه به شرایط و مشکلات پیش آمده در مسیر جهانگردی گردشگران روسی برای سفر به اروپا و آمریکا از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح شد. طرفین همچنین برای امضاء تفاهم نامه‌های اجرایی برای به سرانجام رساندن آنچه گفت‌وگو شد، تمایل نشان دادند.

رالی تهران ـ مسکو برگزار می‌شود

محمدحسین صوفی ـ مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ـ در این دیدار با بیان این‌که برای لغو روادید گردشگری گروهی از سوی ایران مانعی وجود ندارد، اظهار کرد: در صورت لغو روادید از سوی دو کشور، می‌توان فعالیت‌های مشترک بسیاری را طراحی و برنامه‌ریزی کرد. همچنین با توجه به سابقه تاریخی و تمدنی ایران و روسیه موافق برگزاری برنامه‌های مهیج، از جمله سفر گردشگران در قالب کمپر و کاروان هستیم. در این راستا در صورت تمایل کمپرداران روسی، جهانگردان دو کشور می‌توانند با پیوستن به یکدیگر رالی ـ تور خود را در یک کشور سوم خاتمه دهند.

تانیانا شارشاویستکایا ـ معاون کمیته گردشگری مسکو ـ نیز بر تمایل گردشگران روس برای سفر به ایران تأکید کرد و گفت: می‌توان با تقابل تجربیات، پروژه‌های مشترکی را اجرا کرد که این جلسه آغازی برای آن و گام نخست در راه رسیدن به نقطه‌نظر مشترک است.

رالی تهران ـ مسکو برگزار می‌شود

هیأت گردشگر روسیه متشکل از یوگنی کوزلوف ـ معاون اول دفتر شهردار و رییس کمیته گردشگری مسکو ـ، مسلم بایتازیف ـ وزیر گردشگری جمهوری چچن ـ، تاتیانا شارشاویستکایا ـ معاون رییس کمیته گردشگری مسکو ـ، اورهان رضایف ـ رییس پروژه‌های کمیته گردشگری مسکو ـ، سرگئی باراتف ـ معاون روابط بین‌الملل دپارتمان اقتصاد خارجی و روابط بین‌الملل مسکو ـ، در سفر کوتاهی به تهران، همچنین در دیدار با معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، درباره توسعه همکاری‌های گردشگری و اجرایی کردن سند برنامه اقدام مشترک و لغو روادید گروهی گردشگران دو کشور گفت‌وگو کرد.

رالی تهران ـ مسکو برگزار می‌شود

 

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۴۱۴۰۹۴۱۰

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید