رای وبیناری در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک معتبر نیست

حقوق_ورزشی , وکیل_ورزشی کمیته_ملی_المپیک_انتخابات, امید_نوید

رای وبیناری در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک معتبر نیست

کمیته ملی المپیک طبق اساسنامه نمی‌تواند در مجمع انتخاباتی از رای وبیناری استفاده کند. مجمع فوق‌العاده کمیته ملی المپیک سوم خرداد برگزار شد و در حالی که قرار بود  اعضا  بین ۲۰ تیر و ۳۰ مرداد یک تاریخ را برای برگزاری انتخابات انتخاب کنند، ناگهان نصرالله سجادی تاریخ جدیدی رو کرد و در نهایت ششم شهریور به عنوان زمان برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک اعلام شد.

در این مجمع ۶۴ نفر حضور داشتند که در رای‌گیری برای تعیین زمان برگزاری مجمع، ۴ رای مخدوش بود. از ۶۰ رای که مورد قبول بود ، ۵۷ نفر حاضر در مجمع رای دادند و ۳ نفر هم به صورت وبینار رای خود را اعلام کردند. پیش از هم در مجمع عمومی ۱۷ اسفند تعدادی از اعضا به صورت وبینار شرکت کردند و  در مورد تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک رای دادند.

آیا در روز انتخابات هم رای‌گیری به صورت وبینار انجام می‌شود یا خیر؟

پاسخ به این پرسش با توجه به اساسنامه، منفی است و در انتخابات تمام اعضای دارای حق رای باید حضور فیزیکی در جلسه داشته باشند. براساس ماده ۱۰ اساسنامه، جلسات مجمع عمومی با دستور جلسه انتخاب اعضای هیات اجرایی منحصرا با حضور حداقل دوم سوم کل اعضای دارای حق رای مجمع رسمیت یافته  و تصمیمات آن با اکثریت مطلق (نصف به اضافه یک ) آرای اعضای دارای حق رای حاضر در جلسه معتبر خواهد بود. در این ماده به صراحت اعلام شده است که اعضا باید در جلسه حاضر باشند و رای‌گیری به صورت وبیناری معتبر نیست.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۳۰۴۰۳۴۲۶

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید