قهرمانی که دیده نشد

حقوق_ورزشی
قهرمانی که دیده نشد

قهرمان فوق سنگین وزنه‌برداری جوانان جهان گفت: از اینکه مسئولان به استقبالم نیامدند ناراحت نیستم و شاید برای آنها ارزشی نداشته است. علیرضا یوسفی وزنه بردار آینده دار فوق سنگین ایران موفق شد در مسابقات قهرمانی جوانان جهان  علاوه بر کسب سه مدال طلا، رکورد دوضرب جوانان جهان را نیز  با مهار  وزنه ۲۳۹ کیلوگرم بشکند. این موفقیت یوسفی به نظر می رسد در هیاهوی پناهنده شدن دختر وزنه بردار ایران گم شد و خیلی به چشم نیامد.

یوسفی در گفتگو با ایسنا درباره ی وضعیت آمادگی خود در قهرمانی جوانان جهان که خیلی دیر متوجه اعزام شد، بیان کرد: با توجه به اینکه دیر متوجه شدیم به مسابقات قهرمانی جوانان جهان اعزام می شویم با حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد آمادگی زیر نظر تمرینات  آقای علی حسینی به مسابقات رفتم. آمادگی که می خواستم را در حرکت یک ضرب نتوانستم داشته باشم با وجود اینکه ۱۷۷ کیلوگرم را ثبت کردم و از عملکرد خودم راضی هستم.

او افزود: البته در تمرینات ماه های گذشته وزنه بیشتر از ۱۹۰ کیلوگرم را مهار کردم اما در مسابقه، ابتدا دنبال کسب مدال طلا  بودم و نمی توانستم ریسک کنم.برای دوضرب نیز  برنامه ریزی این را داشتیم  که ابتدا مدال طلای خودم را قطعی کنم و بعد دنبال شکستن رکورد جوانان جهان باشم که خدا را شکر این اتفاق رخ داد. در سال آینده هم  در رده سنی جوانان هستم و تلاش می کنم در مسابقات بین المللی مختلف رکوردم را دوباره ارتقاء دهم.

قهرمان جوانان جهان در مورد اینکه وقتی به ایران آمد از مسئولان به استقبال او نرفتند، تاکید کرد: به عنوان ورزشکار وظیفه خودم را انجام داده‌ام و نمی‌دانم شاید برای مسئولان ارزشی ندارد. البته ناراحت نشدم. مردم و بعد خانواده برایم مهم بودند که آمدند و مسئولان هم حتما صلاح ندانستند که بیایند.

یوسفی در مورد اینکه گفته می‌شد برنامه ریزی او این بود برای بازی های آسیایی به آمادگی برسد، گفت:  برای بازی های آسیایی هانگژو برنامه داشتم. نمی‌دانم بگویم خوشبختانه یا بدبختانه بازیها به تعویق افتاد. در هر صورت تمریناتم را بیشتر می‌کنم تا به آمادگی بیشتری برای بازی ها برسم.

قهرمان فوق سنگین جوانان جهان در پاسخ به این پرسش که برنامه ریزی برای حضور در المپیک پاریس دارد؟ تصریح کرد: برای بازی های المپیک برنامه ریزی کرده‌ام و از آبان  مسابقات کسب سهمیه المپیک شروع می شود که اولین مسابقه قهرمانی بزرگسالان جهان است. امیدوارم آنجا وزنه خوبی بزنم. حتی برنامه ام این است در حرکت دوضرب با تالاخادزه رقابت و اذیتش کنم. من در رده بزرگسالان نیز دنبال این هستم مدال های خوبی بگیرم.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۲۲۶۱۷۲۳۳

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید