ممنوعیت حضور نماینده هیات رییسه فدراسیون‌های بدون رییس در انتخابات کمیته المپیک

حقوق_ورزشی , وکیل_ورزشی کمیته_ملی_المپیک_انتخابات, امید_نوید
ممنوعیت حضور نماینده هیات رییسه فدراسیون‌های بدون رییس در انتخابات کمیته المپیک

فدراسیون هایی که انتخاباتشان برگزار نشده در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک نمی توانند هیچ نماینده ای حتی از هیات رییسه داشته باشند. مجمع فوق العاده کمیته ملی المپیک سوم خرداد برگزار می شود که در این مجمع قرار است تاریخ برگزاری انتخابات مشخص شود. حال انتخابات در تیر باشد یا مرداد اما باید تکلیف فدراسیون های بدون رییس مشخص شود چرا که در غیر این صورت امکان حضور در مجمع را ندارند.

در حال حاضر ژیمناستیک بیشتر از یک سال و دوچرخه‌سواری بیش از شش ماه است که بدون رییس هستند. شمشیربازی هم به جمع این فدراسیون های بلاتکلیف دارد اضافه می شود.

کمیته ملی المپیک فدراسیون هایی که با سرپرست هستند را به مجمع انتخاباتی دعوت نخواهد کرد و حتی برای مجمع فوق‌العاده هم این کار را انجام داد. در فدراسیون های بدون رییس، سرپرست یا عضو هیات رییسه حق رای ندارند بنابراین دعوت هم نمی شوند.

نماینده هیات رییسه تنها در فدراسیون هایی که تکلیف رییس مشخص است، می‌تواند در مجمع شرکت کند. طبق تبصره یک ماده ۵ اساسنامه در صورت غیبت رییس، یک نماینده منتخب هیات رییسه می‌تواند در مجمع شرکت کند که این فرد حق رای دارد اما باید مصوبه هیات رییسه و مجمع عمومی را که این فرد جایگزین شده به همراه معرفی‌نامه از سوی رییس فدراسیون را داشته باشد.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۲۲۸۱۹۲۹۰

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید