نماد غیررسمی جام جهانی ۲۰۲۶ جنجالی شد

حقوق_ورزشی , امید_نوید , موسسه_حقوقی_امید_نوید , جام_جهانی_2026 , ورزش_شویی , روانشناسی_ورزشی, دالاسomid_navid

نماد غیررسمی جام جهانی ۲۰۲۶ جنجالی شد

رسانه‌ای شدن یک نماد غیررسمی برای جام جهانی ۲۰۲۶ با جنجال زیادی در کشور مکزیک همراه شده است. به نقل از اسپورتال، در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم‌های مکزیک، کانادا و آمریکا ماموریت دیگری فراتر از حضور در این مسابقات دارند؛ این کشورها به عنوان میزبان دوره بعدی جام جهانی می‌خواهند جضور موفقی در جام ۲۰۲۲ داشته باشند. جام ۲۰۲۶ نخستین جام جهانی است که در آن سه کشور با هم، میزبانی را عهده‌دار هستند.

به تازگی تصویری به عنوان نماد این دوره از رقابت‌ها رسانه‌ای شده که جنجال‌آفرین بوده است. این تصویر نه از سوی یک ارگان رسمی مانند کمیته برگزاری یا فیفا و نه هیچ یک از انجمن هایی که در سازماندهی جام جهانی ۲۰۲۶ نقش دارند منتشر نشده ولی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از آن به عنوان نماد جام جهانی ۲۰۲۶ یاد شده است.

رسانه‌های ایالات متحده نوشتند که هر فدراسیون یک چهره در نماد جام جهانی ۲۰۲۶ دارد؛ برای کانادا گوزن انتخاب شده (اگرچه حیوان ملی این کشور سگ آبی است)، برای ایالات متحده “عمو سام” برگزیده شده که نماد شخصیتی و تجسم ملیت برای دولت ایالات متحده آمریکاست و برای مکزیک هم یک کاکتوس انتخاب شده است.

مورد آخر جنجال بزرگی درست کرده و مکزیکی‌های طرفدار فوتبال بر این باورند که انتخاب کاکتوس برای کشورشان مناسب‌ نیست و این کار را بی‌اعتنایی به فرهنگ مردم مکزیک تلقی کرده‌اند.

بیشتر بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۶ در آمریکا برگزار خواهند شد. ۱۱ شهر در این کشور به همراه ۳ شهر مکزیک و ۲ شهر کانادا میزبانی بازی‌های جام جهانی را برعهده خواهند داشت و برای اولین بار قرار است ۴۸ تیم در جام جهانی حضور پیدا کنند. گفته شده که ممکن است هر کشور جشن افتتاحیه خود را داشته باشد اما فینال در دالاس برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۸۰۳۰۱۷۸۴

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید