هدیه سازمان بازرسی کل کشور به وزرای دولت

حقوق ورزشی

هدیه سازمان بازرسی کل کشور به وزرای دولت

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از آماده‌سازی گزارشی تحت عنوان “هدیه به وزرای دولت” خبر داد و گفت: این گزارش‌ها شامل معرفی نقاط قوت و ضعف و چالش‌های مربوط به دستگاه‌هاست که مناسب است وزرا در ابتدای کارشان با آنها آشنا شوند.

 آیین تکریم و معارفه معاون نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضائی سازمان بازرسی کل کشور با حضور رئیس سازمان، معاونین و مدیران این معاونت برگزار شد.

حجت‌الاسلام درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این مراسم اظهار کرد: در روایات متعدد داریم که یکی از بالاترین عبادت‌ها خدمت به خلق است البته اگر کسی با نیت غیر از خدمت به مردم و کسب رضایت پروردگار در مسئولیتی قرار بگیرد، خسارت دنیا و آخرت برای خودش خریده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به شرایط ویژه کشور و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، گفت: ما به عنوان دستگاه نظارتی هر اقدامی که جهت حل مشکلات مردم و کشور از دستمان بربیاید، نباید دریغ کنیم.

درویشیان از آماده‌سازی گزارشی تحت عنوان “هدیه به وزرای دولت” خبر داد و افزود: این گزارش‌ها شامل معرفی نقاط قوت و ضعف و چالش‌های مربوط به دستگاه‌هاست که مناسب است وزرا در ابتدای کارشان با آنها آشنا شوند چرا که تمرکز سازمان همچنان بر نظارت و رویکرد پیشگیرانه است.

وی با تأکید بر تمرکز بر مسائل اصلی کشور، تصریح کرد: از همه معاونت‌ها، استان‌ها و بازرسی‌های امور مرکز به صورت جدی انتظار داریم به مسأله محوری توجه کنند و این مسأله مستلزم کار مشترک و همکاری همه‌جانبه بین معاونت‌ها و یا مرکز و استان‌هاست.

رئیس سازمان بازرسی‌کل کشور با اشاره به جایگاه مهم و خطیر معاونت نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضائی اظهار کرد: نظارت بر بخش‌های اداری و مالی مجلس شورای اسلامی و قوه ‌قضائیه و همچنین وزارت کشور و شهرداری‌ها و نهادهای انقلابی و حاکمیتی به عهده این معاونت است و کار در این معاونت با موانعی مواجه است و سخت‌تر است و از معاون جدید انتظار داریم رفع این موانع را در دستورکار خود قرار دهد.

درویشیان با اشاره به انتصاب محمد آقاجری به عنوان بازرس‌کل استان خوزستان با اختیارات ویژه گفت: استان خوزستان به علت مشکلات انباشته و زخم کهنه سال‌های طولانی با مسائل خاصی روبرو شده و این مشکلات باعث شده این استان از طرف دولت، مجلس و قوه ‌قضائیه به صورت ویژه دیده شود.

وی ادامه داد: دولت نیز برای خوزستان استاندار ویژه منصوب کرد البته قبل از دولت موافقت رئیس محترم وقت قوه ‌قضائیه برای ارتقای بازرسی‌کل استان خوزستان به عنوان بازرسی ویژه را اخذ کرده بودیم اما به علت جایگزینی آقای آقاجری چندین ماه به تأخیر افتاد. اکنون نیز انتظار داریم مسایل مربوط به استان خوزستان در مرکز را با همکاری معاونت‌ها با جدیت دنبال کنند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در پایان احمد اسدیان را از قضات پاکدست، متدین و انقلابی قوه ‌قضائیه عنوان کرد و افزود: اسدیان کار خود را از دادیاری در قوه‌قضائیه آغاز و اخیراً نیز ابلاغ عضو معاون دیوان‌عالی کشور را دریافت کرده و سوابق متعددی در کارنامه خود دارند.

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی از حقوق ورزشی آگاه می نماید