هر ۱۹ بازی یک جام

هر ۱۹ بازی یک جام

زین‌الدین زیدان می‌تواند پنج‌شنبه شب با فتح لالیگا یک رکورد فوق‌العاده به نام خود ثبت کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بی ساکر، این رئال مادرید در مسیر تاریخ سازی در مدت کمی بیش‌تر از یک ماه است. سفیدپوشان در جریان بحران کرونا تنها یک گام با قهرمانی در لالیگا فاصله دارند.

این اتفاق خوب برای رئال مادرید به خاطر حضور زین الدین زیدان رخ خواهد داد. سرمربی فرانسوی توانست تیمش را متحول کند که پیش از توقف فوتبال به خاطر همه گیری کووید ۱۹ صدرنشینی را از دست داده بود.

۹ برد پیاپی موجب خواهد شد سرمربی رئال مادرید پس از پیروزی در دیدار پنج‌شنبه شب مقابل ویارئال در ورزشگاه آلفردو دی استفانو به افتخاراتش بیفزاید.

زیدان در دیدار برابر زیردریایی‌های زرد به دنبال یازدهمین قهرمانی‌اش با مادرید خواهد بود. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که سرمربی فرانسوی تنها در ۲۰۹ بازی هدایت سفیدپوشان را بر عهده داشته است.

او پیش از این یک قهرمانی در لالیگا، دو سوپرجام اسپانیا، سه لیگ قهرمانان اروپا، دو سوپرجام اروپا و دو جام جهانی باشگاه‌ها به دست آورده بود و اکنون در آستانه فتح دومین لالیگای خود است.

اگر پنج‌شنبه قهرمانی مادرید قطعی شود زیدان یک رکورد فوق‌العاده به نام خود ثبت می‌کند. او در هر ۱۹ بازی یک جام را برای سفیدپوشان به ارمغان آورده است.

اگر سرمربی فرانسوی با پپ گواردیولا مقایسه شود برتری سرمربی رئال مادرید آشکار است. گواردیولا در هر ۲۲ بازی یک جام را فتح کرده است.

این آمار نشان می‌دهد زیدان در مسیر تاریخ‌سازی قرار دارد.