واکنش معاون زنان وزیر ورزش به مهاجرت‌ ورزشکاران

حقوق_ورزشی

واکنش معاون زنان وزیر ورزش به مهاجرت‌ ورزشکاران

معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان در خصوص پناهندگی ورزشکاران با وجود هزینه های که در کشور برای آنها انجام شده، گفت: قبول داریم خیلی مسایل باید جدی تر دنبال شود.

 مریم کاظمی‌پور گفت: کاروان ایران با حضور ۱۶ دختر پرتوان و افتخار آفرین در تکواندو و کاراته و تیراندازی توانستند با تعداد زیادی مدال های کاروان ثابت کنند که هر جایی به ورزش زنان اعتماد شده بازخورد و مزد زحمات را خوب ادا کردند. به جامعه ورزش زنان این موفقیت‌ها را تبریک می‌گویم. در سال ۱۴۰۱ مستمرا این موفقیت‌ها تکرار می‌شود و امیدواریم که در رقابت‌های پیش رو در همه رشته ها نیز دختران ما بدرخشند و در عرصه بین‌المللی نماینده تمام عیار کمی و کیفی در قواره زن ایرانی باشند.

معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان در خصوص پناهندگی ورزشکاران با وجود هزینه های که در کشور برای آنها انجام شده، گفت:  متاسفانه هجمه‌های دشمنان و معاندان ما در خصوص نوجوانان و جوانانی که مسیر رشد خود را پیدا کرده اند و در حد توان برای آنها برنامه ریزی شده را شاهد هستیم. قبول داریم خیلی مسایل باید جدی تر دنبال شود. در باغ سبزهایی که دشمنان به آنها نشان می دهند، آنها را به نوعی با ابهاماتی که ممکن است وجود داشته باشد درگیر می‌کند و در نتیجه آنها را از کشور می‌برند و از صداقت و سلامتشان برای بهره برداری خودشان سو استفاده می کنند.

وزارت از ابتدای شروع کار در این دوره دنبال این است با پیوست ها و برنامه های فرهنگی این موضوع را مهار کند. در شورای برون مرزی در حد و اندازه اختیاراتی که داشتیم حساسیت های لازم در خصوص تیم های ورزشی بانوان را یادآوری کردیم و تلاش کردیم آمادگی ذهنی ورزشکاران برای حضور در میادین که این چنین تهدیدهایی وجود دارد را به حدی برسانیم که به بلوغ حرفه ای برسند.

کاظمی‌پور گفت: امیدوارم با اقدامات جدی و هم افزایی‌هایی که در بدنه دولت و مجلس اتفاق خواهد افتاد و تغییرات را به زودی اعلام‌ می‌کنیم، به سمتی پیش برویم که انگیزه ای برای این اقدامات نباشد.

وی در خصوص اینکه در این مدت وزنه برداری در این زمان دچار نابسامانی مدیریتی بود و کمبودهای زیادی در ابن رشته وجود داشت و شما شخصا هم از اردو بازیدید داشتید و صحبت‌های آنها را شنیدید. آیا شرایط مدیریتی باعث نشد که وزنه‌برداران  به این سمت سوق داده شوند، گفت: این مسایل در مراجع خودش در نهاد کمیته ملی المپیک و در معاونت ورزش قهرمانی در خصوص تمام فدراسیون های ورزشی و به ویژه وزنه برداری در حال بررسی است و باید در این زمینه توضیحاتی را از فدراسیون بشنویم. اینکه ادامه روند مدیریت فدراسیون های ورزشی به نحوی مورد ارزیابی و نظارت قرار گیرد که بتواند مسیر ارتقاء و رشد و تعالی دختران و پسرانی که واقعا ایثارگرانه در میادین ورزشی به عنوان یک سرباز پرچم ایران را بالا می برند، را فراهم کنند، اهمیت دارد.

امیدواریم در ماه های آینده اتفاقات خوبی بیافتد به طوری که ساماندهی خوبی در  اوضاع ورزش صورت گیرد. اولین آن بحث اقتصادی و حمایت هایی است که باید در تمام ارکان اتفاق بیفتد به نحوی که مشکلات مرتفع شود. در این شرایط امید و انگیزه در کنار امنیت شغلی و آینده برای ورزشکاران در داخل ایران بیشتر از هر کشور دیگری حس می‌شود. اعتقاد داریم باید این فضا در ایران بیشتر برای آنها فراهم شود.

کاظمی پور در مورد عدم حضور تماشاگران زن در رقابت‌های جام باشگاه‌های والیبال آسیا با وجود اعلام قبلی گفت:  همه این اعلام‌های قبلی باید بر اساس یک اصول و ساختار قانونی صورت بگیرد. اصول و ساختار قانونی در واقع همان طی مسیر سلسله مراتب اخذ مجوز برای حضور بانوان در مسابقات  و رشته‌هاست. شورای تامین و سایر نهادها ذیربط از جمله این سلسله و مراتب‌ها هستند که باید برای اخذ مجوز دستورات لازم را بدهند. برای حضور بانوان باید مواردی از جمله زیر ساخت‌ها و در واقع کلیه موارد که الزام آور است مورد بررسی قرار بگیرد. قبل از اینکه این قرارهای قبلی جهت حضور بانوان اعلام شود، نامه‌ای به وزارت ورزش رسید که نشان داد رایزنی و گمانه زنی‌ها تا به این لحظه منجر به حضور بانوان در مسابقات نشده است.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۲۲۶۱۷۷۶۹

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید