پروتکل‌های کرونا در ورزش، پابرجا است/ اعمال قانون برای متخلفان

حقوق_ورزشی, پروتکل_کرونا, کمیته_انضباطی, کرونا_در_ورزش, امید_نوید, موسسه_حقوقی_امید_نوید

پروتکل‌های کرونا در ورزش، پابرجا است/ اعمال قانون برای متخلفان

پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده پابرجاست و تمامی فعالان در حوزه ورزش مکلف و موظف به اجرای آن هستند، در غیر این صورت با متخلفان برخورد می‌شود.

غلامرضا نوروزی با تاکید بر اینکه آخرین اصلاحیه طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید -۱۹ در شهرهای کشور لغو نشده است و کماکان پابرجا است، اظهار کرد: این اصلاحیه مصوبه پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا است و بر اساس آن، مشاغل گروه یک (مجاز به فعالیت در تمام شهرستان‌ها حتی در شرایط قرمز)، مشاغل گروه دو (مجاز به فعالیت در شهرهای نارنجی)، مشاغل گروه سه (مجاز به فعالیت در شهرهای زرد) و مشاغل گروه چهار (مجاز به فعالیت تنها در شهرهای آبی) هستند.

مکلف و موظف هستیم تا سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا را اجرا کنیم و باید بدانیم سلامت ورزشکاران از هر مسئله دیگری مهم‌تر است و تمامی بخش‌های ورزش کشور باید سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا را اجرا کنند.

رییس فدراسیون پزشکی با بیان اینکه فدراسیون متبوعش متولی سلامت ورزشکاران است، عنوان کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی متولی اجرای سیاست‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا در حوزه ورزش است و افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی در این رابطه نظارت‌های لازم را انجام می‌دهند و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های تدوین و ابلاغ شده از سوی مراجع قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.

پروتکل های بهداشتی تدوین و ابلاغ شده در رابطه با رشته‌های ورزشی مختلف کماکان به قوت خود باقی است و همگی موظف به رعایت این دستورالعمل‌ها هستند و باید بر اساس اصلاحیه طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید -۱۹ در شهرهای کشور عمل کنند.

وی ادامه داد: افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی در این رابطه نظارت‌های لازم را انجام می‌دهند و در صورت عدم رعایت پروتکل‌های تدوین و ابلاغ شده از سوی مراجع قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران معتقد است که هنوز دستورالعمل یا بخشنامه‌ای در خصوص محدودیت‌های ورزشی به این اداره کل ابلاغ نشده و با توجه به این که ابلاغیه‌ای از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی مبنی بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تمامی مجموعه‌های ورزشی اعم از دولتی و خصوصی ارسال نشده، هیچ محدودیت ورزشی نخواهیم داشت.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۵۰۱۰۰۶۲۷

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید