پلمپ اماکن ورزشی ایران مال

حقوق_ورزشی, پلمپ_اماکن_ورزشی, ایران_مال, حمید_سجادی, امید_نوید , موسسه_حقوق_امید_نوید

پلمپ اماکن ورزشی ایران مال

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از پلمب شدن اماکن ورزشی ایرانمال تا زمان «صدور مجوز و تعهد به اجرای قانون» خبر داد و گفت: اگر قرار باشد برخورد قانونی با مسئولین برگزاری همایش اخیر صورت بگیرد در این زمینه مراجع ذی صلاح باید تصمیمات لازم را اخذ کنند و اداره کل دخالتی ندارد.

علی جوادی ، در خصوص برگزاری همایش همگانی توسط ایرانمال که حاشیه‌ساز شده است، اظهار کرد: در جریان برگزاری این همایش نیستیم و مسئولین ورزش ایرانمال بدون هماهنگی و مکاتبه با اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و دریافت مجوز اقدام به برگزاری چنین همایشی کرده اند. حتی مربیان این همایش نیز برای اجرای ورزش همگانی مورد تایید ما نبودند.

وی گفت: مربیانی از طرف اداره کل ورزش و جوانان برای اجرای ورزش همگانی مورد تایید هستند که یکسری دوره‌های آموزشی را سپری کرده و در جریان پروتکل‌ها و شیوه‌های اجرای ورزش همگانی باشند، هر روز در بیش از ۱۰۰ نقطه تهران ایستگاه‌های ورزش تندرستی و صبحگاهی با رعایت شیوه‌نامه‌ها برگزار می‌شود و هیچ مشکلی ایجاد نمی‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اضافه کرد: حضور زنان در فعالیت‌های ورزش همگانی در صورتی امکانپذیر است که عفت اجتماعی را رعایت کنند، اگر قرار باشد تداخل جنسیتی ایجاد شود، جمعیت زیادی از کسانی که علاقمند به ورزش صبحگاهی هستند، امکان استفاده از این فضا را نخواهند داشت.

جوادی خاطرنشان کرد: این اداره کل با کلیه مکان‌هایی که به صورت غیرقانونی فعالیت ورزشی انجام دهند، بشدت برخورد می‌کند. بنابراین از امروز طی دستور استانداری تهران و با پیگیری‌های انجام شده، دو مکان ورزشی ایران مال که اقدام به برگزاری چنین همایشی کرده است توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و با تاکید دستگاه‌های نظارتی پلمب می‌شود تا زمانی که نماینده ورزشی این بخش از ایران مال حضور پیدا کند و متعهد شوند که دستورالعمل ابلاغی را رعایت خواهند کرد.

وی پیرامون این پرسش که آیا با مدیران مسئول ایرانمال که برگزار کننده این همایش بودند، برخوردی انجام خواهد شد یا خیر؟ تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان تهران هیچ دخالتی در برکناری مسئولین برگزاری همایش ورزش همگانی ندارد و در این زمینه مدیریت ایرانمال باید تصمیم بگیرد، زیرا شخصیت حقوقی دارد و موضوع درون دستگاهی است. البته اگر قرار باشد برخورد قانونی نیز صورت بگیرد در این خصوص مراجع ذی صلاح باید تصمیمات لازم را اخذ کنند.

جوادی افزود: این همایش یک ماه پیش برگزار شده که فیلم آن در هفته عفاف و حجاب منتشر شده است، البته ما نیز اطلاعی از این موضوع نداشتیم و بدون دریافت مجوز و هماهنگی با اداره کل چنین همایشی برگزار شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: فعالیت یک بخش خصوصی بدون رعایت دستورالعمل‌های شرعی و قانونی خلاف عرف جامعه است و به ورزش استان تهران لطمه می‌زند و زحمات تمام کسانی که خالصانه برای سلامت جامعه تلاش می‌کنند را زیر سوال می‌برد. اجازه نمی‌دهیم زحمات این گونه افراد با بی‌قانونی یکسری افراد پایمال شود.

وی خاطرنشان کرد: به صورت قانونی فعالیت این گونه اماکن ورزشی نه به صورت دائمی بلکه تا زمانی که مجوز برگزاری دریافت کنند و متعهد به اجرای قانون در برگزاری فعالیت‌های ورزشی باشند، گرفته خواهد شد.

جوادی در پایان افزود: استان تهران از تمام بخش‌های دولتی و خصوصی که با ایجاد فضاهای ورزشی به توسعه ورزش همگانی کمک می‌کنند، حمایت لازم را خواهد داشت مشروط به این که قوانین را رعایت کنند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۴۲۵۱۶۷۲۰

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید