پیشنهاد ایجاد فدراسیون داوران ورزشی

حقوق_ورزشی , امید_نوید , صیانت_از_حقوق_ورزشکاران , کمیته_انضباطی , کمیته_اخلاق , فدراسیون_داوران , فدراسیون_حقوق_ورزشی , موسسه_حقوقی_امید_نوید , omid_navid

پیشنهاد ایجاد فدراسیون داوران ورزشی 

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری گفت: تلاش ورزشکاران غیرتمند و داوران برجسته کشور برای احتزار پرچم مقدس ایران اسلامی در مجامع بین المللی ادامه جهاد و تلاش جوانان غیور دردفاع مقدس برای حفظ پرچم ایران اسلامی است.

 به نقل از مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، در پایان هفته دولت و در آستانه روز جهانی داوران ورزشی مصادف با دهم شهریور، علیرضا فغانی داور فوتبال به همراه تیم داوری خود و تعدادی از داوران به دیدار حجت الاسلام احمد صالحی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری رفتند.

در این دیدار حجت الاسلام احمد صالحی پس از شنیدن مشکلات حوزه داوران با قدردانی از تلاش سجادی وزیر ورزش و جوانان در تعامل با مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری و نیز تحول ایجاد شده در رفع مشکلات حوزه ورزش کشور بیان داشت: دولت مردمی سیزدهم اهتمام جدی برای آرامش روحی و آسایش معیشتی قهرمانان دارد.

وی افزود: جایگاه داوری مانند قضاوت است که در اسلام دارای اهمیت و مورد سفارش جهت رفع دغدغه‌های روزمره و ا یجاد زمینه اظهار نظر عادلانه می‌باشد؛ بنابراین نیاز است یک داور ورزشی دغدغه مسائل کاری و معیشتی نداشته باشد تا با آرامش خاطر از قوانین ورزشی در میادین گوناگون صیانت کند.

وی اظهار داشت: وقتی در عرصه‌های بزرگ جهانی در رشته های مختلف ورزشی داوران خوشنام ایرانی مطرح هستند، یعنی نام ایران عزیز مطرح و سربلند می‌شود. قطعا داوران با تحمل سختی باعث تعالی خود به عنوان نماینده کشور شده‌اند، و این تلاش برای بالابردن پرچم مقدس از برخی جهات همانند جهاد رزمندگان برای حفظ پرچم مقدس کشورمان ارزشمند است. این کسب افتخار موجب نشر روحیه و نشاط در جامعه خصوصا جوانان خواهد شد.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری گفت: ارتباط مستمر این مرکز با وزارت ورزش در سطح عالی ترین مقام و بهترین همکاری می‌باشد که با روحیه جهادی وزیر محترم مسبب رفع مشکلات متعددی همچون قانون استخدامی قهرمانان المپیک و پارالمپیک است که بعداز سال‌ها عملیاتی شده است.

وی در ادامه یکی از راهکارهای موثر رفع مشکلات جامعه عظیم داوران ورزشی در رشته‌های مختلف را همدلی و همبستگی رسمی این عزیزان دانست که بصورت سازمانی بتوانند موارد حرفه‌ای خود را پیش ببرند. همین راستا  پیشنهاد ایجاد فدراسیون داوران ورزشی به دکتر سجادی اعلام شده و همراهی و موافقت ایشان کسب شده و مقرر گشته این موضوع عملیاتی شود.

در پایان علیرضا فغانی و محمدرضا منصوری و محمدرضا ابولفضلی هرکدام صحبتهایی از افتخارات کسب شده در قضاوت‌های جام جهانی فوتبال در گذشته و مسابقات پیش رو بیان داشتند. علیرضا فغانی داور قبل از عزیمت به مسابقات جام جهانی قطر، تاکید کرد: در هرکجای دنیا که باشم با پیراهن ایران عزیز در میادین حاضر میشوم.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۶۱۰۰۸۴۰۹

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید