چرا بودجه کشتی کشور صفر شده است؟

حقوق_ورزشی , کشتی , امید_نوید , مجلس_شورای_اسلامی , سید_ناصر_موسوی_لارگانی

چرا بودجه کشتی کشور صفر شده است؟

یک عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس برای تقویت حمایت از کشتی بودجه ۷۰ میلیارد تومانی را مصوب کرد اما همین بودجه، بهانه ای بدست برخی داده تا فضا را برای پیاده سازی اهداف خود فراهم دیده و نسبت به صفر کردن بودجه ورزش اول کشور اقدام کنند،‌ ما هرگز این تصمیم خلاف قانون را قبول نخواهیم کرد.

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی، با اشاره به بودجه فدراسیون کشتی گفت: وزارت ورزش در اقدامی غیر منتظره، تعجب برنگیز و البته غیر قانونی بودجه فدراسیون کشتی را به صفر رسانده است، تصمیمی که معلوم شد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش گرفته و توجیه ظاهری معاون وزیر هم این است که مجلس یک اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی را برای فدراسیون کشتی مصوب کرده و همین بودجه کافی است.

وی با غیر قانونی خواندن این تصمیم درباره پشت پرده این تصمیم گفت: مجلس بودجه های بسیاری تصویب می کند اما بخاطر کمبود پول معمولا بخش زیادی از این بودجه ها عملیاتی نمی شود کما اینکه ۴ ماه از سال گذشته و هنوز پولی بابت این مصوبه به فدراسیون کشتی پرداخت نشده است. نکته مهم دیگر این است که این بودجه را در مجلس به دلیل اهمیت فوق العاده ورزش کشتی برای کشور، به صورت مازاد بر اعتبارات دولتی و وزارتخانه مصوب کردیم. از سوی دیگر همه می دانیم که کشتی ورزش اول کشور است. علاقه به کشتی در رگ و خون ایرانیان جاری است و مرام پهلوانی ایرانیان است. هر کشوری را با یک رشته ورزشی می شناسند؛ برزیل و آرژانتین با فوتبال، چین با هنرهای رزمی و ایران هم با کشتی.

این نماینده مجلس حمایت از کشتی را حمایت از نماد ورزش کشور در میادین بین المللی دانست و افزود: مجلس برای تقویت حمایت از کشتی بودجه ۷۰ میلیارد تومانی را مصوب کرد اما همین بودجه که هنوز نه به بار است نه به دار، بهانه ای بدست برخی داده تا فضا را برای پیاده سازی اهداف خود فراهم دیده و نسبت به صفر کردن بودجه ورزش اول کشور اقدام کنند. ما هرگز این تصمیم خلاف قانون را که می دانیم پشت پرده اش چیست، قبول نخواهیم کرد.

موسوی لارگانی ادامه داد: بهتر است وزیر ورزش وارد عمل شده و تصمیم معاونش را ابطال کند؛ بسیاری از نمایندگان مجلس به این موضوع حساس هستند و قطعا بابت این ماجرا پای آقای وزیر و معاونانش را به مجلس باز خواهند کرد. ما نمی خواهیم مشکلی برای آقای سجادی، وزیر ورزش پیش بیاید اما اگر کوتاهی صورت گرفته جبران نشود، چاره ای جز ورود مجلس به ماجرا باقی نمی ماند.

این عضو فراکسیون ورزش همچنین بیان کرد: عملکرد آقای دبیر به عنوان رییس فدراسیون کشتی مورد تایید است. کشتی در دوره تصدی ایشان از حالت رکود و ضعف قبلی خارج شد. با تلاش آقای دبیر کشتی آزاد و فرنگی ایران در رده های مختلف سنی بزرگسالان و جوانان به مقام قهرمانی و نایب قهرمانی و سوم جهانی دست یافته که در تاریخ کشتی کشور کم سابقه است. چنین کارنامه ای می طلبد که حمایت از فدراسیون و ریاست فدراسیون افزایش یابد اما برخی افراد درصددند با سنگ اندازی و یا خدای نکرده حسادت، فدراسیون را زمینگیر کنند. به این افراد می گویم سخت در اشتباه هستید.

موسوی لارگانی در پایان گفت: رواست که از آقای دبیر بابت افتخاراتی که برای کشور طی مدت تصدیش در مقام ریاست فدراسیون کشتی برای کشور رقم زده، تقدیر شود نه اینکه بر سر راه خدمتش به کشتی کشور مانع ایجاد کرد.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۴۰۴۰۲۱۵۲

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید