کمک نیروهای نظامی بریتانیا به قطر در طول جام جهانی ۲۰۲۲

حقوق_ورزشی, امید_نوید, بریتانیا, پلیس_بریتانیا, جام_جهانی_قطر, فوتبال, موسسه_حقوقی_امید_نوید, وکیل_ورزشی, اقتصاد_ورزشی

کمک نیروهای نظامی بریتانیا به قطر در طول جام جهانی ۲۰۲۲

نیروهای نظامی بریتانیا برای حفظ امنیت در جام جهانی به کمک میزبان این دوره از رقابت‌ها خواهند شتافت. دولت بریتانیا اعلام کرده است که نیروی هوایی و نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا به حفظ امنیت هواداران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کمک خواهند کرد. در همین راستا وزارت دفاع بریتانیا گفت که نیروی هوایی و نیروی دریایی برای مقابله با تروریسم و ​​سایر تهدیدات در طول جام جهانی ۲۰۲۲ به کشور قطر کمک خواهند کرد.

شیخ تمیم آل ثانی امیر قطر هفته گذشته به بریتانیا سفر کرد و با بوریس جانسون نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

بن والاس وزیر دفاع بریتانیا گفت که بریتانیا با قطر در زمینه حفظ امنیت در طول جام جهانی ۲۰۲۲ همکاری خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که شهروندان سراسر جهان می توانند از حضور در جام جهانی لذت ببرند.

این اطلاعیه پس از انتقاد از پلیس فرانسه در برخورد با هواداران در فینال لیگ قهرمانان اروپا منتشر شد که از گاز اشک آور برای هواداران خارج از زمین استفاده کردند. تصاویر ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی حاکی از حضور جمعیت زیادی از هواداران در خارج از “استا دو فرانس” قبل از شروع بازی بود. تعداد زیادی از هواداران لیورپول می‌خواستند بدون بلیت وارد ورزشگاه شوند. به همین خاطر شروع بازی ۳۵ دقیقه به تعویق افتاد. از آنجایی که پس از شروع بازی، تعداد هواداران بیرون از ورزشگاه همچنان در حال افزایش بود، پلیس آنها را با گاز اشک آور متفرق کرد.

باشگاه لیورپول خواستار تحقیقات رسمی درباره این موضوع شد و اتفاقات فینال لیگ قهرمانان را غیرقابل قبول دانست. در بیانیه آنها آمده است: ما به شدت از مشکلات ورود به ورزشگاه و خرابی محیط امنیتی که هواداران لیورپول در ورزشگاه با آن مواجه شدند، ناامید هستیم. این بهترین بازی در فوتبال اروپاست و هواداران نباید صحنه هایی را که امشب شاهد بودیم تجربه کنند. ما رسماً درخواست تحقیق رسمی در مورد علل این مسائل غیرقابل قبول را داده‌ایم.

همچنین بنا به درخواست قطر و به عنوان بخشی از همکاری گسترده‌تر بین رباط و دوحه، مراکش تیمی از کارشناسان امنیت سایبری خود را به جام جهانی خواهد فرستاد.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۳۰۹۰۶۳۶۱

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید