گره‌کور فدراسیون سوارکاری/ اختلاف نظری مساله‌ساز!

حقوق_ورزشی , سوارکاری , امید_نوید , کمیته_انضباطی , انتخابات_ریاست_فدراسیون , صدمات_بدنی_غیر_عمدی , موسسه_حقوقی_امید_نوید , omid_navid

گره‌کور فدراسیون سوارکاری/ اختلاف نظری مساله‌ساز!

در شرایطی که مسعود خلیلی به عنوان رییس فدراسیون سوارکاری در مجمع انتخاباتی کمیته‌ملی المپیک رای خود را به صندوق انداخت اما کماکان از سوی وزارت ورزش برای وی حکم ریاست ابلاغ نشده و باید دید چه تصمیمی در خصوص تعیین سرپرست برای این فدراسیون یا ابلاغ حکم ریاست، اتخاذ می‌شود.

درحالی که قرار بود مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری شنبه ۲۱ خرداد سال جاری با حضور ۳ نامزد شامل محمدکاظمیان، ‌محمد اسد مسجدی و مسعود خلیلی برگزار شود، وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد به دلیل بررسی و رسیدگی به ادعاها و شکایت‌های واصله برخی کاندیداهای احراز پست ریاست این فدراسیون، انتخابات این فدراسیون باید با ۱۰ روز تعویق برگزار شود اما در نهایت فدراسیون سوارکاری اعلام کرد که مجمع انتخاباتی این فدراسیون ۲۱ خرداد سال جاری برگزار می‌شود و به صورت رسمی از سوی وزارت ورزش و جوانان در خصوص لغو یا عدم برگزاری انتخابات تصمیمی اعلام نشده است.

سرانجام نیز مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری ایران، ۲۱ خرداد سال جاری در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد و ۴۷ نفر از اعضای حاضر در مجمع، برگ رای خود را به صندوق انداختند و در پایان مسعود خلیلی با ۴۵ رای به عنوان رییس فدراسیون سوارکاری انتخاب و ۲ مورد از آرای ماخوذه به دلیل مخدوش بودن باطل اعلام شد.

نکته قابل تامل اینکه چندی پیش آرش فرهادیان، سرپرست دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها اعلام کرد: «در شرایط کاملا عادلانه و قانونی پس از انتخاب سرپرست برای فدراسیون سوارکاری، انتخابات این فدراسیون را برگزار کنیم. وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرده بود، ‌ همان‌گونه که قبلا هم اعلام شد، هیچ‌گونه نظارتی از سوی وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری انتخابات فدراسیون سوارکاری صورت نپذیرفت، نهادهای نظارتی هم در حال بررسی این موضوع هستند و گزارش هایی هم دریافت شده است. معتقدم باید مطابق با قواعد و مقررات برای فدراسیون سوارکاری سرپرست انتخاب شود و در شرایط کاملا عادلانه و قانونی انتخابات این فدراسیون برگزار شود.»

باید خاطرنشان کرد در شرایطی که قرار بود محمد پولاگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، مجید شهیدی به عنوان مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان، پریچهره، سرپرست دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی وزارت ورزش و جوانان و سیاوشانی به عنوان معاون امور مجامع فدراسیون‌های ورزشی در مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری حضور پیدا کنند، همگی غایب بودند و صرفا طاهره طاهریان به عنوان نایب رییس کمیته ملی المپیک و نماینده این کمیته در مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری حضور داشت و محمود خسروی وفا، رییس کمیته ملی پارالمپیک نیز در این مجمع غایب بود.

با این وجود، وزیر ورزش و جوانان تاکنون حکم ریاست رییس فدراسیون سوارکاری را به امضا نرسانده است هرچند که به تازگی جلسه‌ای‌ مشترک بین سجادی، صالحی‌امیری و مسعود خلیلی برگزار شد تا مشکل مربوط به برگزاری انتخابات این فدراسیون با ارائه راهکار قانونی و حقوقی حل شود.

نکته دیگر قابل اشاره اینکه در مجمع انتخاباتی کمیته‌ملی المپیک، مسعود خلیلی به عنوان رییس فدراسیون سوارکاری آرای خود را به صندوق انداخت و این مسئله نشان می‌دهد از نظر کمیته‌ملی المپیک، خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری به شمار می‌آید چرا که اگر چنین نبود وی نمی‌توانست رای خود را به عنوان سرپرست یک فدراسیون المپیکی به صندوق بیاندازد. این در حالی است که هنوز از سوی وزارت ورزش و جوانان تکلیف فدراسیون سوارکاری مشخص نیست و هم‌چنان حکم مسعود خلیلی از سوی حمید سجادی ابلاغ نشده و باید منتظر ماند و دید این وزارتخانه در نهایت چه تصمیمی اتخاذ می‌کند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۶۱۲۰۹۶۲۴

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید