CAS و ابهام در پرونده پادوانی

حقوق_ورزشی

CAS و ابهام در پرونده پادوانی

در حالی که دادگاه CAS زمان اعلام رای پرونده آندره‌آ استراماچونی را اعلام کرده است، همچنان زمانی برای اعلام رای نهایی پرونده شکایت پادوانی مشخص نشده است.  ماجرای پرونده شکایت لئوناردو پادوانی از باشگاه استقلال، به یکی از طولانی‌ترین پرونده‌های شکایت باشگاه استقلال تبدیل شده است. این بازیکن فصل ۹۷-۹۶ و در بازی مقابل فولاد خوزستان با برخورد به یکی از بازیکنان استقلال، از ناحیه گردن و جابه‌جایی مهره دچار مصدومیت بسیار شدیدی شد و دیگر نتوانست فوتبال بازی کند.

باشگاه استقلال بدهی‌ ۱۰۰ هزار دلار به پادوانی داشت اما این بازیکن راضی به دریافت این مبلغ نبود و پرونده خود را به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) برد و درخواست غرامت ۹ میلیون دلاری کرد. طبق اطلاعات موجود، استدلال پادوانی برای درخواست غرامت ۹ میلیون دلاری، قصور پزشکی از سوی باشگاه استقلال عنوان شده است.

CAS تا این‌جای کار به بررسی مستندات و مدارک دو طرف پرونده پرداخته است و اواخر سال گذشته نیز جلسه استماع صحبت‌های باشگاه استقلال و پادوانی برگزار شد و در این جلسه دو طرفین به بیان مطالب خود پرداختند.

در سال جاری قرار بود که تکلیف پرونده و شکایت پادوانی از باشگاه استقلال مشخص شود اما نکته‌ قابل توجه این مساله، سکوت و ابهام CAS در اعلام رای نهایی پرونده پادوانی است. چندی پیش این دادگاه زمان جدید اعلام رای پرونده استراماچونی را به باشگاه استقلال اعلام کرد و این درحالی بود که زمانی برای مشخص کردن وضعیت پادوانی در نظر نگرفته است .

پادوانی در مصاحبه‌های خود در رابطه با شکایتش از باشگاه استقلال کرده است، تاکید داشته که قطعا پیروز این پرونده خواهد بود. باشگاه استقلال در CAS پرونده‌ شکایت لئوناردو پادوانی و آندره‌آ استراماچونی را روی میز کار خود دارد و مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظار این پرونده‌ها خواهد بود.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۲۰۷۰۴۴۵۴

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید