ابطال انتخابات فدراسیون ناشنوایان با رأی دیوان عدالت اداری

ابطال انتخابات فدراسیون ناشنوایان با رأی دیوان عدالت اداری

مجمع انتخاباتی فدراسیون ناشنوایان سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار و مهران تیشه‌گران دومین بار به مدت ۴ سال به عنوان رئیس انتخاب شد.

مهران تیشه‌گران، کرم‌الله علیمرادی و محمد پرگر به عنوان کاندیدای حاضر در مجمع انتخابات ناشنوایان حضور داشتند که پرگر قبل از برگزاری مجمع به نفع مهران تیشه‌گران انصراف داد. در نهایت و بعد از رأی‌گیری با حضور ۲ کاندیدا از ۵۲ عضو مجمع، مهران تیشه‌گران با کسب ۳۶ رأی، چهار سال دیگر به عنوان رئیس فدراسیون ناشنوایان انتخاب شد. علیمرادی دیگر کاندیدای ریاست نیز ۱۶ رأی آورد.

با این وجود با شکایت کرم‌الله علیمرادی و سعید آرام (که جزو نامزد‌های اولیه انتخابات بودند) به دیوان عدالت اداری، در نهایت در ۲۴ مهر ۱۴۰۲، دیوان عدالت اداری حکم به ابطال انتخابات سال گذشته داد.

در حکم دیوان عدالت اداری آمده است:
«شعبه دیوان به جهت نقض قواعد آمره از جمله رعایت زمان‌های مشخص شده در دستورالعمل، عدم وجود دلیلی مبنی بر دعوت اعضا و معرفی نامزد‌ها به اعضا، برگزاری مجمع بدون حضور احدی از نامزد‌ها و بدون وجود دلیل مبنی بر اطلاع وی از زمان مجمع و یا دعوت به مجمع، مستنداً به مواد ۱۰ و ۱۱ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، حکم به ابطال انتخابات فدراسیون ناشنوایان جمهوری اسلامی ایران صادر می‌کند». رأی صادره ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر خواهی است.

منبع: گروه ورزشی خبرگزاری صداو سیما ۴۰۲۰۹۱۲

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید