اعمال قانون متخلفان ورزش در آستانه پیک ششم کرونا

حقوق_ورزشی

 اعمال قانون متخلفان ورزش در آستانه پیک ششم کرونا

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه مقابله با فعالیت اماکن و باشگاه‌های ورزشی متخلف بر خلاف دستور ستاد ملی مقابله با کرونا در دستورکار قرار دارد، گفت: تمامی فعالیت ها باید بر اساس پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده در رابطه با رشته های ورزشی مختلف باشد.

غلامرضا نوروزی در رابطه با نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده در راستای مقابله با کرونا در حوزه ورزش با توجه به تشدید شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی با جدیت، نظارت و پیگیری نحوه فعالیت مشاغل ورزشی طبق گروه بندی صورت گرفته را دنبال می کند و در صورت گزارش هر گونه تخلفی ضمن ارائه تذکر، برابر قانون برخورد خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به زنگ خطر اوج گیری سویه امیکرون کرونا و با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، در کنار بازرسی‌هایی که همواره از اماکن و باشگاه های ورزشی به عمل می‌آید، بازرسی از اماکن و باشگاه های ورزشی با رویکرد اهمیت و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می‌شود.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه نظارت هرچه بیشتر و دقیق‌تر بر فعالیت اماکن و باشگاه های ورزشی در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نحوه فعالیت باشگاه ها و اماکن ورزشی کشور مشخص شده و نظارت مستمر و هر چه دقیق تر بر تعطیلی باشگاه ها در شرایط قرمز و نارنجی کرونایی صورت خواهد گرفت و افسران کنترل سلامت فدراسیون پزشکی ورزشی در این رابطه نظارت های لازم را انجام می دهند و در صورت عدم رعایت پروتکل ها، با متخلفان برخورد خواهد شد.

نوروزی با بیان اینکه در حوزه فوتبال با توجه به درخواست ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال نظارت بر اجرای پروتکل های ابلاغی سلامت لیگ فوتبال بر عهده فدراسیون مربوطه قرار داده شده است، خاطرنشان کرد: واگذاری صورت گرفته، موجب رفع مسئولیت فدراسیون پزشکی ورزشی در زمینه نظارت بر رعایت پروتکل ها و فعالیت ها در دوران کرونا نمی‌شود.

وی در رابطه با نحوه فعالیت تیم های ملی و لیگ های وابسته حتی در شهرهای با وضعیت قرمز کرونا نیز، خاطرنشان کرد: فعالیت تیم‌های ملی و لیگ‌های وابسته در رشته‌های مختلف در تمامی شهرستان‌ها حتی در شرایط قرمز بلامانع است.

بر اساس آخرین اصلاحیه طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید-۱۹ در شهرهای کشور، مصوبه پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مشاغل گروه یک (مجاز به فعالیت در تمام شهرستان‌ها حتی در شرایط قرمز)، مشاغل گروه دو (مجاز به فعالیت در شهرهای نارنجی)، مشاغل گروه سه (مجاز به فعالیت در شهرهای زرد) و مشاغل گروه چهار (مجاز به فعالیت تنها در شهرهای آبی) هستند.

طبق بازنگری و ویرایش طرح جامع هوشمند محدودیت، فهرست تغییرات ایجاد شده در گروه‌بندی مشاغل مرتبط با فعالیت باشگاه‌های ورزشی گروه اول شامل استخر روباز، تیراندازی (اهداف پروازی، فضای باز)، تیروکمان، چوگان، دوومیدانی، سوارکاری، قایقرانی (به‌جز دراگون بوت)، کوهنوردی، موتورسواری و اتومبیل‌رانی و دوچرخه‌سواری است.

گروه دوم را بدنسازی و پرورش اندام، اسکی، بولینگ و بیلیارد، تنیس روی میز (داخل سالن)، شمشیربازی (سالنی)، ورزش‌های سه گانه، تیراندازی سالنی، بدمینتون، فوتبال سالنی، ورزش‌های روستایی (سالنی)، والیبال (سالنی) قایقرانی دراگون بوت تشکیل می‌دهد و گروه سوم شامل انجمن ورزش‌های رزمی، بوکس (سالنی)، شنا (استخرهای سرپوشیده و پارک‌های آبی)، تکواندو (سالنی)، جانبازان و معلولان، ژیمناستیک (سالنی)، هاکی(سالنی) کاراته (سالنی)، کبدی (سالنی)، کشتی (سالنی)، کونگ فو و هنرهای رزمی (سالنی) نابینایان، ناشنوایان، نجات غریق (سالنی)، ورزش‌های رزمی، ووشو (سالنی) و ورزش‌های زورخانه‌ای (سالنی) تشکیل می‌دهند.

باید خاطرنشان کرد که بر اساس آخرین اعلام ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ایسنا، مصوبه مربوط به مجاز بودن فعالیت تیم‌های ملی و لیگ‌های وابسته در رشته‌های مختلف در تمامی شهرستان‌های کشور، کماکان به قوت خود باقی است.

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید