تغییر در برخی قوانین کشتی توسط اتحادیه جهانی

حقوق_ورزشی

تغییر در برخی قوانین کشتی توسط اتحادیه جهانی

اتحادیه جهانی کشتی برخی از قوانین کشتی را تغییر و بر روی وب سایت رسمی خود انتشار داد. برخی قوانین کشتی تغییر یافته توسط اتحادیه جهانی به شرح زیر است:

۱- اجرایی شدن نسخه جدید نرم افزار آرنا (مسابقات) از دومین ماه میلادی سال ۲۰۲۲ به منظور ایجاد تعادل بیشتر در بالا و پایین جدول برای چینش کشتی گیران در دور مقدماتی

۲- در صورت بروز اشتباه بزرگ از سوی تیم داوری یک مسابقه، سرپرست فنی یا نماینده اتحادیه اجازه مداخله و درخواست اصلاح اشتباه صورت گرفته را از طریق مشورت یا بازبینی فیلم خواهد داشت.

۳- تعیین زمان مشخص برای درخواست چلنج از سوی مربیان
الف: پنج ثانیه پس از ثبت امتیاز روی تابلو
ب: پنج ثانیه پس از اینکه دو کشتی گیر در حالت نرمال قرار گرفتند

۴- کلیه فرار از فن‌ها، اخطار و یک پوئن در کشتی آزاد و فرنگی جریمه خواهد داشت.

الف: کلیه فرار از تشک‌ها در کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و یک پوئن به شرح ذیل جریمه خواهد داشت: (به استثنای حالت خطر)

– فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی نگردد: یک پوئن بخاطر خروج پا به علاوه اخطار و یک پوئن به خاطر فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت سرپا

– فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی گردد ۲ پوئن به خاطر خاک کردن به اضافه اخطار و یک پوئن به دلیل فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت خاک

۵- در رده های سنی رشته آزاد که مسابقات آن در دو تایم ۲ دقیقه ای برگزار می‌شود U۱۵  (نونهالان) و U۱۷ (نوجوانان) و پیشکسوتان تذکر اول حذف گردید و در صورت لزوم اخطار کم کاری (پاسیو) زمان فعال ۳۰ ثانیه مستقیم در خواست گردد.

۶- هر کشتی گیر ی که در حالت خطر حریف خود را تحت کنترل داشته باشد و حریف او با زدن روی تشک یا فریاد بدون هر دلیل مشخص یا مصدومیت واضح، داور کشتی را قطع نخواهد کرد و اگر این عمل ادامه داشته باشد داور درخواست ضربه فنی می‌نماید و رئیس تشک نیز آن را تأیید می کند.

۷- در زمان ۳۰ ثانیه (پاسیو) کشتی آزاد در صورتی که کشتی گیر فعال امتیازی را دریافت نماید ۳۰ ثانیه ادامه می‌یابد و در پایان یک امتیاز دیگر نیز به کشتی گیر فعال تعلق می‌گیرد. این ۳۰ ثانیه در صورتی لغو خواهد شد که کشتی گیر کم کار بتواند در این مدت زمان (۳۰ ثانیه) امتیازی کسب نماید.

۸- الزام همراهی کردن حریف توسط مجری در هنگام اجرای فن در کشتی فرنگی از کتاب قانون حذف گردید.

مسابقاتی که از این تاریخ برگزار می‌شود، باید طبق این قوانین انجام پذیرد.

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید