توضیح اتوئو درباره درگیری‌اش با هوادار الجزایری

توضیح اتوئو درباره درگیری‌اش با هوادار الجزایری

اسطوره فوتبال کامرون درباره درگیری‌ با یک مرد فیلم‌بردار پس از بازی برزیل – کره جنوبی توضیح داد.  ساموئل اتوئو، اسطوره فوتبال کامرون و رییس فدراسیون فوتبال این کشور پس از پایان بازی برزیل – کره‌جنوبی هنگامی که قصد خروج از ورزشگاه ۹۷۴ را داشت، با یک مرد فیلم‌بردار درگیری لفظی و فیزیکی پیدا کرد.

اتوئو پس از این اتفاق، بابت وقوع چنین اتفاقی عذرخواهی کرد. او با صدور بیانیه‌ای نوشت: “در تاریخ ۵ دسامبر، بعد از دیدار برزیل – کره‌جنوبی، من با فردی که احتمالا طرفدار الجزایر بود درگیری شدیدی داشتم. من می‌خواهم از این که عصبانی شدم و نتوانستم واکنشی که با شخصیت من هم‌خوانی دارد، داشته باشم، عذرخواهی کنم. بابت این حادثه تاسف‌بار از مردم عذرخواهی می‌کنم.”

رییس فدراسیون فوتبال کامرون در ادامه بیانیه‌اش نوشت که متعهد می‌شود که در برابر آزار و اذیت روزانه برخی از هواداران الجزایر ایستادگی کند. آن طور که در بیانیه اتوئو آمده است، آزار و اذیت برخی از هواداران الجزایر به خاطر دیدار این کشور با کامرون در تاریخ ۲۹ مارس بوده است چرا که الجزایری‌ها، کامرونی‌ها را پس از این دیدار مورد توهین و ادعای تقلب قرار دادند. الجزایری‌ها در آن بازی با نتیجه ۲ بر یک در اوقات تلف‌شده شکست خوردند و از رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ باز ماندند. ساموئل اتوئو در پایان بیانیه‌اش از مقامات فدراسیون فوتبال الجزایر خواسته تا قبل از وقوع یک تراژدی جدی‌تر، مسئولیت‌شان را قبول کنند و به این غائله خاتمه دهند.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۹۱۶۱۰۷۹۳

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید