ثبت‌نام غیرقانونی از نامزدهای انتخابات ۱۰ فدراسیون ورزشی!

حقوق ورزشی

ثبت‌نام غیرقانونی از نامزدهای انتخابات ۱۰ فدراسیون ورزشی!

ثبت نام از نامزدهای انتخابات ۱۰ فدراسیون‌ ورزشی با توجه به اینکه قبل از تصویب اساسنامه جدید و دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدها در مجامع‌ فدراسیون‌های ورزشی مربوطه انجام شده است، غیرقانونی است و در صورت ورود دیوان عدالت اداری ابطال می‌شود.

 ۱۹ تیرماه بود که از سوی معاون اول سابق رییس جمهوری، اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی جهت اجرا به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد و پس از آن اواخر مرداد از سوی این وزارتخانه جهت اجرا به فدراسیون های ورزشی ابلاغ شد.

با این وجود برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی، نیازمند تصویب اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی در مجامع عمومی فدراسیون‌ها است و به انضمام آن باید دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای پست‌های مختلف فدراسیون‌های ورزشی در این مجامع به تصویب برسد تا پس از آن بتوان در ابتدای امر ثبت نام از نامزدهای انتخاباتی را مدنظر قرار داد و در نهایت پس از تایید صلاحیت‌ها، انتخابات را برگزار کرد.

باید خاطرنشان کرد، مهرماه سال جاری بود که ثبت نام نامزدهای انتخابات ۱۰ فدراسیون کوهنوردی، کبدی، بسکتبال، نابینایان و کم بینایان، اسکیت، شنا، تکواندو، بوکس، ورزش دانش آموزی و تیراندازی برای برگزاری مجمع انتخاباتی در طول مدت ۱۰ روز کاری آغاز شد و پرونده ثبت نام نامزدهای انتخابات این فدراسیون‌ها تا ۲۴ مهر بسته و قرار شد پس از آن طی مدت گرفتن استعلام از کاندیداها، براساس اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی، کمیسیون ورزشکاران، داوران و مربیان نیز تشکیل می‌شود تا اعضای اصلی مجمع برای رای‌گیری در انتخابات مشخص شوند.

نکته قابل تامل اینکه ثبت نام از نامزدهای انتخابات ۱۰ فدراسیون ورزشی قبل از تصویب اساسنامه جدید و دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدها در مجامع‌ فدراسیون‌های ورزشی مربوطه، انجام شده است! اتفاقی غیرقانونی که در صورت اعتراض نامزدهای انتخاباتی و ورود دیوان عدالت اداری با ابطال ثبت نام نامزدها و الزام به ثبت نام مجدد، ‌ همراه خواهد بود.

از این رو مجمع فوق العاده چهار فدراسیون ورزشی شامل بسکتبال، بوکس، کبدی و کوهنوردی ۲۵ مهرماه، برای تصویب اساسنامه جدید و نیز دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای دارای وثاقت و امانت، نحوه ثبت نام و رای گیری برای داوطلبان پست های هیات رییسه فدراسیون های ورزشی برگزار شد و پس از آن قرار است مجامع فوق العاده شش فدراسیون ورزشی دیگر نیز به همین منظور برگزار شود.

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی از حقوق ورزشی آگاه می نماید