حکم توقیف اموال رئیس فدراسیون قایقرانی به دلیل بدهی مالیاتی فدراسیون

حقوق_ورزشی

حکم توقیف اموال رئیس فدراسیون قایقرانی به دلیل بدهی مالیاتی فدراسیون

رییس فدراسیون فدراسیون قایقرانی می‌گوید، بدهی مالیاتی میلیاردی در سال های گذشته گریبان این فدراسیون را گرفته و ترخیص قایق ها از گمرک هم به مشکل برخورد کرده است.

علیرضا سهرابیان درباره ی بدهی مالیاتی فدراسیون و عدم اجازه ترخیص قایق های رویینگ از گمرک بیان کرد: از طریق اداره مالیات شمیرانات متوجه شدیم فدراسیون برای سالهای ۸۹ تا ۹۵ مبلغ ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بدهی مالیاتی دارد از این رو حساب من بسته شده و توقیف اموال برایم زده اند. اصل بدهی یک میلیارد  و ۸۰۰ میلیون تومان بوده و بقیه آن جرایم عدم پرداخت است. براثر این اتفاق ترخیص قایق ها به مشکل خورده است چون ترخیص قایق ها با  استفاده از شناسه ملی من به عنوان رییس فدراسیون انجام می شود، زمانی که در سیستم شناسه ملی من را می زنند خطا می دهد.  قایق ها هم برای اینکه آسیب نبینند از کانتینر خارج نشده اند و  با توجه به اینکه فعلا امکان ترخیص وجود ندارد باید هزینه اجاره کانتینرها را هم پرداخت کنیم.

او  در پاسخ به این پرسش که پیگیر حل این مشکل نشده است؟ گفت: بله اما به ما می گویند قانون چنین چیزی را به آنها تکلیف کرده و نمی توانند از قانون تخطی کنند. همچنین امور مالیاتی شمیرانات درخواست ۶ میلیارد تضمین هم کرده تا به پرونده رسیدگی کند. ما حتی نامه از وزارت ورزش هم بردیم اما تا الان هیچ اتفاقی نیفتاده است. نکته جالب این است در این سه هفته که حسابم بسته شده،گاهی اوقات مبالغی از آن کسر می شود که من اصلا نمی‌دانم برای چه چیزی است و چرا باید مبالغ مختلف از ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان از حسابم کسر شود.

سهرابیان  با اشاره به مشکل بزرگی که گریبان گیر فدراسیون شده است، تصریح کرد: مشکل فدراسیون بزرگ است اما باید از جایی درست شود. بحث مالیات معضل بزرگی برای جامعه ورزش است و با این شرایط بخاطر مالیات هایی که باید پرداخت شود، هیچ حامی مالی هم دیگر ورود نمی کند.

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی از حقوق ورزشی آگاه می نماید