دستگیری ستاره سابق والیبال برزیل که به تازگی فاش شد

حقوق_ورزشی , ستاره_والیبال_برزیل , مائوریسیو, امید_نوید , کمیته_انضباطی , موسسه_حقوقی_امید_نوید , omid_navid

دستگیری ستاره سابق والیبال برزیل که به تازگی فاش شد

رسانه‌های والیبالی جهان از دستگیری ستاره سابق والیبال برزیل در سال گذشته خبر داده و اعلام داشتند که این موضوع تاکنون برای رسانه‌ها پنهان بوده است. مائوریسیو مدافع وسط پیشین تیم ملی والیبال برزیل که با این تیم عناوینی مانند قهرمان المپیک ۲۰۱۶، مدال طلای جام جهانی ۲۰۱۹ و قهرمانی آمریکای جنوبی را کسب کرده پس از نگاه ضد همجنس‌گرایانه از تیم باشگاهی خود و از تیم ملی برزیل اخراج شد و حالا سر از دنیای سیاست در آورده است.

این بازیکن سابق ۳۳ ساله که برای نامزدی معاونت فدرال ثبت نام کرده بود، باید سو سابقه اش مورد بررسی قرار داده می‌شد. پس از بررسی مشخص شد که مائوریسیو سال گذشته به دلیل داشتن سلاح و مهمات غیرقانونی دستگیر شده که این موضوع به تازگی رسانه‌ای شده است. گفته می‌شود او با قید وثیقه آزاد است. این مورد برای مطبوعات ناشناخته بود و تنها اکنون آشکار شد که مائوریسیو گواهی‌های کیفری لازم برای نامزد شدن برای یک کرسی در مجلس نمایندگان توسط حزب لیبرال را به دادگاه انتخابات ارائه کرد.

بر اساس گزارش حادثه ای که UOL به آن دسترسی داشت، دستگیری در شب ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ دو روز پس از ملاقات این بازیکن با رئیس جمهور صورت گرفت. افسران پلیس کامیونی را که مائوریسیو هدایت می کرد در بزرگراه Minas Gerais ۲۰۲ متوقف کردند و متوجه شدند که بازیکن عصبی به نظر می رسد. در بازرسی خودرو، مهمات کالیبر ۳۲ در کنار درب راننده پیدا کردند. بعداً یک تپانچه تاروس کالیبر ۷.۶۵ را در محفظه بار خودرو و در بین کیف ها پیدا کردند. در گزارش پلیس آمده است که مائوریسیو به آنها تایید کرده است که هیچ مدرکی در رابطه با سلاح ندارد. مائوریسیو در ایستگاه پلیس پس از دستگیری اظهار داشت که یک سال و نیم پیش اسلحه را از فردی که نامش را نمی دانست و با او تماسی نداشت خریده بود. وی همچنین تاکید کرد که در سال ۲۰۲۱ به دلیل تهدیدات مختلفی که متحمل شده است، به این سلاح دست یافته است، در حالی که هرگز این تهدیدات را گزارش نکرده است.

منبع: ایسنا ۱۴۰۱۰۵۲۱۱۴۸۴۹

 

موسسه حقوقی امیدنوید اولین مرجع رسیدگی به مسائل ورزشی در ایران

با مشاوره به ورزشکاران، مربیان و باشگاه ها از حقوق آنان دفاع می نماید

و شما را با اساتید برجسته و تخصصی حوزه حقوق ورزشی آگاه می نماید